• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isg kurs

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
arkadaşlar benim sorum şu:
ben bir isg kursuna başvurmuştum. kayıt yaptırdım. daha sonra vazgeçtim ve kursu arayıp vageçtiğimi ve iptal edilmesini söyledim. onlar da tamam dediler. ama 2 ay sonra aradılar ve staj yerini ayrla parayı da ayarla dediler...belgeleri bakanlığa gönderdikleri için şu anda iptali söz konusu değilmiş. onlar da bana madem öyle zaten bunun 3 yıl süresi var dediler. bu doğru mudur. yani ben derslere girmedim ama imza atılmış. bir sene sonra gelip derslere misafir öğrenci olarak girebileceğimi söylediler. daha sonra da sınava girebileceğimi söylediler... sonuç olarak bu dedikleri 3 yıl geçerli bir süre midir?

Normal şartlarda fiziki katılım olmadan kursu bitirmeniz kanunen yasak bildiğim kadarı ile.3 yıl konusu ise doğrudur.3 yıl içinde istediğiniz sınava girebilirsiniz.Hatta ilkini veremezseniz 2. sınav için de aynı şey geçerli.

@Burak Bilen

Kendileri atmışlardır :) Sonuçta belgelerinizi bakanlığa göndermişler, yani siz o kurumdan eğitim alıyor olarak görünüyorsunuz. Kursa da devam zorunluluğu söz konusu olduğundan, tamamen sizi düşündüklerinden (!) sizin yerinize imza atmışlardır. Sadece tahmin ;)

@Burak Bilen

Eskiden ehliyet kurslarında da olurdu.Gitmeden belgeyi verirlerdi.Ona benzemiş .Senin yerine de sınava giriyorlarsa süper :D

şimdi herşeye tamam dedim parayı da ödeyeceğim. ama sınava bir sene sonra gireceğim daha doğrusu 2015 in ilk sınavına gireceğim. derslere girebilirsin dediler. bir sene sonra gittiğimde senin burda işin yok defol derlerse.. ki derler :D

@Burak Bilen

ne güzel bir kurs.. bizimkiler 9 saati geçemezsnz yoksa kaydınız yanar diyor :mad: almazlarsa videolardan notlardan çalışırsınız zaten kurstata slayt okumaktan başka bişey yok :ckskc:

peki şu uzaktan eğitimin herhangi bir faydası olur mu? çünkü eğer şimdi kabul edersem ve parayı ödersem ancak 2 sene sonra girebileceğim derslere. ve sonrasındaki sınava

@Burak Bilen

Peki baştan iptal ettiğinizi ve onayladıklarını hatırlatmadınız mı? Eğer hatırlattığınızı kabul ediyorlar ise bu durumda hatalı oluyorlar bırakın cezalarını çeksinler, kaldı ki sizin yerinize usulsüz imza da atmışlar, durumum yok diyin o yüzden iptal ettirmiştim zaten diyin ve ya taksit yaptırın ya da indirim derim ben. Durumu leyhinize çevirin bence çünkü mağdursunuz.

hepsini dedim zaten ama sonunda 2 sene girebileceğimi söyledim. şimdi de şöyle düşünüyorum: parayı ödeyeceğim ne derse girdim ne uzaktan eğitimi aldım. yani kurs bana hiç birşey vermeden ben onlara parayı ödersem bu biraz aptallık olur zaten. o yüzden vazgeçicem ne halleri varsa görsünler. benim tek sıkıntım kursa ilk gittiğimde imza attım kayıt aldılar ama herhangi bir para vermedim. sıkıntı benim atmış olduğum imza işte yoksa hiç sallamam

senin yerinde olsam kurs yerine hiç birşey ödemem :) sen sınava seneye gireceksen neden boşu boşuna zamanından çalınsınki nezaman gireceksen sınava ozaman kayıt yaptır bence. tabi kayıt yaptığın sırada senet falan imzaladınmı iyi düşünmen lazım :)

yok yok senet falan yok işin içinde. sadece o ilk kayıtta bir imza attım o kadar. başka bir şey olmadı

@Burak Bilen

o imza attığın taahhüttür. bizde senin gibi iptal etmek istedik arkadaşlarla , "taahhüt ve sözleşme imzalattık" dediler. bir nebze senet gibi :mad: o yüzden parayı istemeleri normal. yoksa avukat felan uğraşırsın sıkıntı yani. :ckskc:.

bence sende hemen verme ücreti azcık uğraştır. :kyfmyrn::kyfmyrn: