• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isg sınavı ertelendi ve sınav merkezleri eklendi

Gülay

Yönetim Grubu
Firma
Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş.
Bilindiği üzere; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda 02 Ağustos 2013 tarihinde yapılan değişiklikle; iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmiştir.

Öte yandan 01.01.2014 tarihinden itibaren yaklaşık 600.000 işyerinin işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı hizmeti almaları zorunlu olduğu ve bu işyerlerine hizmet verecek işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sayısının yeterli olmadığı bilinmektedir. Kanun değişikliği doğrultusunda sınav hakkı tanınanların sınava girebilmelerine ilişkin Yönetmelik değişikliği hazırlanmış ve Başbakanlığa gönderilmiş olup henüz yayınlanamamıştır.

Bu nedenle yeni sınav hakkı tanınanların da sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 23 Kasım 2013 tarihinde yapılması planlanan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ötelenmesine acil ihtiyaç duyulmuştur.

Ayrıca, sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.

Bu nedenle;

1) -23 Kasım 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.

2) -Sınav; 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ilk haftasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinde yapılacaktır.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

@Şeyma Huyut
Kesinlikle şeyma hanım erzurum olmak zorunda değil ne bilim trabzon erzincan kars türkiyenin kuzey doğu tarafınada bir sınav yeri vermeliydiler bence

Burada yönetmelikte geçen;
(3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.

maddesinde geçen, "Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten" ibaresindeki kanunun geçici 4. maddesinin 23. fıkrasını ben neden bulamıyorum? O maddede sadece 1 fıkra var. Ben yanlış yere mi bakıyorum acaba

Arkadaşlar sınav yine ertelendi...

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA İLİŞKİN DUYURU

23 Kasım 2013 tarihinde yapılması gereken işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ertelenerek söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığınca 14 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim sınavlarının da olduğu belirtildiğinden, her iki sınava da girecek adayların mağduriyetinin önlenmesi için 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacaktır. Buna ilişkin sınav duyurusu ayrıca yayımlanmıştır.

Sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 21 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.

Bu nedenle;

1) 14 Aralık 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.

2) Sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ikinci haftasında
adresinde yapılacaktır.

3) Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 10.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Biletimi daha bu sabah değiştirdim bu ne yaa Çocuk oyuncağına döndü iş. Mağdur olan arkadaşların mağduriyetleri giderilmiştir inşallah.

sınavı geçsek de Ocak 2014 tehlikeli ve az tehlikeli işyerleriyle anlaşma hayali suya düştü :(

@Gülay Kudret Birdal
Gülay hanım mantığı anlamakta zorlanıyorum. dünki duyuruda İhtiyacı karşılamak için mayısta girenlere bir hak daha vermek için sınav ertelendi gibi bir yazı vardı şimdi 21 aralığa ertelendi peki bu ocaktaki ihtiyacı karşılamada ocaktan sonra alınacak belgenin nasıl bir faydası olacak ben anlamıyorum.

@CMNet Okuru
şubattan önce açıklanamayacağı kanısındayım sınav sonuçlarının 1 ayda atı alan Üskadar'ı geçer :D

@Burak Dumlu
bence hızlandırılmış kurs bile eklerler bu araya 10.11.2013 e kadar bir eğitim rahat rahat sığar
Ocakta yürürlüğe girecek olan tarihi ertlemeleri gerekecek bu durumda yeterli uzman yoksa :)

@CMNet Okuru
kısmette yoksa amenna ama bu sınavı ertelemenin amacı yeterli uzman olmaması demek saçmalık oldu artık

@Burak Dumlu
beceriksiziz yetiştiremedik deseler anlıcam durumu saçma bahanelere luzum yok

sınav tarihi ertelendi, uzman sayısı yetersiz deniliyor ve sınav sonuçlarının açıklanması şubat ayını bulabilir o yüzdende ocak ayında isg hizmeti almaya başlayacak olan işletmeler için tekrar süre uzatılabilir gibi geliyor bana.