• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İsg uzmanı olmak riskli mi

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba herkese,
Biliyorsunuz ki büyük kurumsal firmalara girmek için sadece çevre mühendisi olmak yetmiyor sizden İsg uzmanı da olmanızı istiyorlar. Ben isg uzmanı olmaya bugüne kadar hiç sıcak bakmamıştım. Ama sanırım isg belgen olmadan bu iş olmayacak. Sizlere sorum İSG uzmanı olanlar da var mı aranızda, sizce bu riskli bir iş değil mi, olası kötü bir durumda bize de olan olmayacak mı? Biraz kulaktan dolmamı biliyorum yoksa İsg işini yapmak dediğim gibi mi. Bu konuda bilgi almak istiyorum. Ben riskli bulduğum için kendi adıma, o nedenle bu belgeyi almak istmemiştim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sagapooKurumsal firmalarda çevre mühendisi olarak çalışmak için, çevrenin yanında isg uzmanlığı çokça istense de bu her firma için geçerli değil. Çevre mühendisliği diploması ve ilgili sertifikalarla, Çevre ve Kalite uzmanı olarak ya da Sosyal Uygunluk Denetçisi (bu örnekler çoğaltılabilir) olarak da çalışılabilen firmalar var.
Naçizane, iş güvenliği alanına hiç girmeyin derim. İşinizi ne kadar iyi yapsanız da sonuç olarak ciddi bir iş kazası sonucu kendinizi mahkemede bulabilirsiniz, ölen veya yaralanan bir insan sonuçta. Haklı olsanız bile kendinizi suçlayabilirsiniz, stresi, sıkıntısı yeter. En azından duyduklarım böyle.

Erkan ŞahinStres kısmında % 100 katılıyorum. 4 yılda hastalık sahibi oldum. Şansım olursa igu olarak çalışmayacağım. Herşeyi mükemmel bile yapsanız, ölümlü iş kazasında başınız ağrıyor. Hele ki ihmali olmadığı kanıtlanana kadar tutuklu yargılama çıkarsa :) Yada adliye, karakol yüzü görmemiş insanların ifade için bile olsa çağrılması...
Ben bu işi şuna benzetiyorum. Çok iyi bir dağcısınız, ekipmanlarınız kaliteli, ekibiniz sağlam ama yolunuza çığ düştü mahsur kaldınız. Eğer önlemleri almış irtibat telsizleriniz çalışıyorsa kurtulursunuz, yoksa kurtulmayı bekleyerek ölürsünüz.(ölürsünüz mecazen :))
Çığ için nasıl yapacak birşeyimiz yoksa bazı kazalar için de hiçbirşey yapamasınız.

@sagapoo Konu başlığınız düzenlenmiştir.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sagapooBen takılmadım isg, igu mevzusuna, konu başlığınıza da bu sebepten müdahale etmedim, forum için uygun şekliyle bıraktım. Bahsettiğiniz arkadaşlarım da ifade yanlışlığınızı düzeltmek istedi aslında. Ancak konu karşılıklı tartışmaya döndü. Biz işin içindeyiz bu sebepten kendimizi isg ci, isg uzmanı gibi terimleri kullanarak tanıtmayız. Tavsiyem konunun açılma amacına yönlenin ve usluben size yanlış da gelse arkadaşların söylediklerini de notlarınıza ekleyin.

Arkadaşlar , tavsiye alma niteliğinde ki konu karşılıklı atışmaya dönüştü. Lütfen tavsiyelerinizi ve bu tavsiyelere uygun yorumlarınızı paylaşınız. Karşılıklı şahsi eleştiriye gerek yok malumunuz :)