• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isg'ye nerden? nasıl çalışılır?

@Buşragz

@EmrahCevre Bey'in dediği gibi yönetmelik okumak aslında çok faydalı olacaktır, hatta eğer zamanım var derseniz o yönetmeliklerin özetlerini de çıkarın, kısa kısa notlar alın; emin olun meslek hayatınızda da çok işinize yarar böyle bir çalışma yapmanız.

Bunun yanısıra, forumları takip edin; sınavlara yönelik çalışmalar daha organize şekilde ilerliyor. Mesela
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sitelerine üye olarak hem mesleki anlamda hem de sınava hazırlık anlamında ciddi fayda sağlayabilirsiniz. Meslektaşlarla tanışma fırsatı da cabası. Eğer facebook kullanıyorsanız, orada da fazlasıyla sınava hazırlık grubu var.

Ben kaynakla çalışmadığım, bu şekilde hazırlandığım için kaynak ismi veremedim.

Şimdiden iyi çalışmalar, başarılar diliyorum.

ben de çalışmaya başlayacağım 4857,5510,6331 kanunlara bi bak derim ama konulara nasıl çalışırız bi fikrim yok:rolleyes:

Eğer kursa gidiyorsanız güncel hap bilgilerden yararlarınız ve kurs size mail veya cd yoluyla o dersteki sunumları verir oralardan çalışabilirisiniz

Aralık ayında yapılacak sınava ben de katılacağım. Uzaktan eğitim sistemi şifrem dün geldi. Hemen başladım. Bu sistemin içinde geçen bilgiler yeterli olur mu emin değilim. İSG mevzuatının tamamını da en azından bir kere okumayı düşünüyorum. Aslında başta iş kanunu olmak üzere isg hükümlerine uygun çalıştırılan isg uzmanı var mı çok merak ediyorum. çalışma saatlerine riayet edilen mesela, fazla çalışma durumunda mesai ücretleri ödenen isg uzmanı var mı yani? insani iş ortamları dilerim hepimize.

Arkadaşlar aralıkta yapılacak sınava çalışmaya başlayan var mı ? ben hala başlayamadım yoğunluk yüzünden nasıl yetiştireceğim ne yapmalıyım nereden başlamalıyım :(

ben 2kere yönetmelik okuyup çıkmış soruları çözerdim. Sonra yönetmelikleri tekrar okur, yanlış yaptığım sorularla alakalı yönetmeliklerin üzerinde daha çok dururdum.

Böyle çalıştım işe yaradı, umarım sende de yarar.

:( yok :) var bu modda çalış derim :D

yazarak çalışmaya çalışmayın çok vakit kaybederseniz (1haftada 3 yönetmliği bitirince yazması batsın bu işin demiştim.) yönetmelikleri çıkarın, renkli kalemlerle çızıktırın :)
ezber niyetine değil, öğrenme niyetine okuyun.
netice de bu işi yapacaksınız, sınavdan sonra teoride iyiyim sıra sahada demelisiniz.
işe girince öğrenirim çoooook zor oluyor, 3 yıl aradan sonra uzmanlık yapıyorum ve keşke isg kursuna şimdi gitsem diyorum :)

Yönetmeliği çıktı almayı tavsiye etmem çok kalabalık oluyo insanın gözü korkuyor.
Bilgisayardan okumayı tavsiye ederim.

@Gülay dediğiniz gibi günlük olarak yönetmelik çıkartıp renkli kalemlerle çize çize okuyarak anlamaya çalışacağım :) bilgisayardan okuyarak aklımda pek bir şey kalmıyor bir anda bambaşka sayfalara atlamış oluyorum :D

@okyanus35 birde yazarak çalıştığınızda doğru aktarıp aktarmadığınız şüphesi düşüyor insanın içine yönetmeliğe tekrar bakma hissi derken hepten zaman kaybı.
çok uzun olan yönetmelikleri pc den okuyup, önemli bulduğum kısımların çıktısını almıştım.bu da faydalıdır.önemli yerleri keşfetmeye çalışırken aslında konuyu öğreniyorsunuz :)

@Buşragz
ben 2 kere(C) sınıfı ve 2 kerede(A) sınıfı kazandım!!!!size çalıştığım dökümanları göndermek isterim ancak girdiğim sınavlar daha çok genel kültür tipli sorulardı ve hiç çalışmadan gelenlerde belli bir notu alabilmişlerdi. eğitim kurumunuzun notlarını mevzuatla beraber gözden geçirin ve geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan kendinize yol haritası edinin. başkalarının söylediklerine çok itibar ederek kafanızı karıştırmayın. kendiniz anlayabileceğiniz şekilde metodunuzu geliştirin. sınavda başarılar..