• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Isınmada kullanılan kömür külleri

c380

CMNet Üyesi
Kayıt
14 Mart 2016
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Şehir
ankara
#1
arkadaşlar merhaba, bu işe yeni başladım çok bilgili değilim. Şöyle bir durum var bizim işletmemizde ısınma için kömür kullanılıyor. aralık ayında hazırladığımız atık yönetim planımız geri gönderilerek revizyon istendi. İşletmede ısınmada kullanılan kömür atıkları hakkında malumat isteniyor. bizim küllerimiz analiz yapılmadan yada biriktirilmeden direkt çöpe atılıyor. bunları nasıl bildireceğiz bundan sonra külleri biriktirip analiz yaptırıp bertarafa mı göndermemiz gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim. iş bir kaç yerde tıkandı artıık il çevreden bir ceza yemeden şu işleri toparlamam lazım
 
Kayıt
14 Ocak 2014
Mesajlar
10
Beğeniler
8
Şehir
Gaziantep
#2
Bildiğim kadari ile büyükşehir belediyeleri ısınma amaçlı kullanılan kömür küllerini katı atık alanlarına alabiliyor. Ben gaziantepte bununla ilgili büyükşehirden görüş almıştım ve bir sıkıntı olmadı. lakin benim aldığım bu görüş sadece tesisin idari binasını ısıtan kazandan çıkan küller idi.
 

c380

CMNet Üyesi
Kayıt
14 Mart 2016
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Şehir
ankara
#3
çok teşekkür ederim.
peki öncesinde analiz yaptırmamıza gerek var mı? direk belediyeyle görüşmemiz mi gerekiyor?