• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iski atıksuların kanalizasyona deşarj yönetmeliği 2013

gencerakif

Kayıtlı Kullanıcı
İski Atıksuların Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği 2013

Ekli dosyalar

• ISKI_Atiksularin_Kanalizasyona_Desarj_Yonetmeligi.pdf
    312.3 KB · Görüntüleme: 230
Arkadaşlar, sizlere sormak istediğim bir konu var. İSU (İzmit Su) Kanalizasyon deşarj yönetmeliği Madde 19 a bakar mısınız? Acaba doğru mu anladım bu maddede diğer parametreler sağlanmak şartı ile KOİ 4000 in altında ise ön işleme gerek yok mu demek istiyor? Bir geri dönüşüm tesisimin KOİ si bu civarda çıkıyor, diğer parametrelerde sıkıntı yok.

Arıtma ve Ön Arıtma Kapsamı

Madde 19. (1) Madde 17 ( a ) kanalizasyon şebekesinden faydalanan, Madde 17 ( c ), alıcı ortama deşarj yapan tüm “kirletici kaynaklar” için geçerlidir. İSU, atıksu debisi Q<(50m3 / gün)‘den aynı zamanda KOİ konsantrasyonu 4000mg / L’den az olan ve konvansiyonel parametreler açısından (AKM,Top-N,Top-P,Yağ-Gres,Yüzey aktif maddeler) madde 17’de verilen ölçütleri sağlayan endüstriyel atıksu kaynaklarından ön arıtma şartı aramaz.

Kanalizasyona deşarj edilen veya alıcı ortama verilen atıksuyunuzun debisi 50m3'den düşük olması, KOİ 4000mg/l 'den az ve konvansiyonel parametreler açısından (AKM,Top-N,Top-P,Yağ-Gres,Yüzey aktif maddeler) madde 17’de verilen ölçütleri sağlıyorsanız arıtma olmadan da kanalizasyona verebilirsiniz demektir. Madde 17 ( c ), alıcı ortama deşarj yapan ibaresi bana saçma geldi o_O yada iyice bakmak lazım yönetmeliğe

Hımmm, evet Zeynep Hanım çok teşekkür ederim..;) Benim de kafamda tam net bir şey oluşmadı da o yüzden.