• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İski staj

Sude T.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhabalar bu sene ilk kez Labaratuar stajı yapacağım ancak kağıthane atıksu arıtma tesisi ve ataköy ileri biyolojik atıksu Arıtma tesisi arasında kaldım ikisinin de ayrı ayrı çok iyi olduğunu söyleyenler var hangisinde yapmam benim için daha faydalı olur?

ikisi de çok güzel evet ama benim fikrim kağıthaneyi tercih et derim Hasan abi vardı orda kimyager çok yardımcı olur stajerlere:)

Ben Ataköy de staj yapmıştım ve çok katkısını gördüm. Ben yaparken Kalyon Grup bünyesinde stajyerdim ve sadece bi kaç kişiydik bunun etkisi olmuştur illa ki. İSKİ stajyerleri çok kalabalıktı o yüzden gruplara ayrılmıştı ve dönüşümlü olarak geliyorlardı. Bunun onlara katkısı olmuş mudur bilemiyorum.

Anlıyorum teşekkür ederim cevabınız için peki ataköye ulaşım nasıl oluyor servis vs.var mı merkezi bi yerde mi

Şuan ataköye başvurumu yaptım kağıthane içme suyu üzerine olduğu için. Bakalım inşallah güzel şeyler öğrenebilirim teşekkür ederim tavsiyelriniz için:)

Çok merkezi bir yerde diyemem malesef. Tesisten dönüşte taşeron firmanın servisi bizi Yenibosna'ya kadar bırakıyordu ama şimdiki durumu nedir bilemiyorum.

Bana ataköy için kağıthaneden daha merkezi olduğunu söylediler ama bilimiyorum Hayırlısı olur inşallah bakalım

@Sudengineer
Merhaba, sana 2013 senesinde paylaştığım tecrübelerimi iletiyorum Umarım işine yarar

"Arkadaşlar merhaba,
Staj başvurusu başladı eyvah girdim giremedim derken stajımı tamamlamış bulunuyorum :)
İSKİ Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
Konumu itibariyle biraz ters bir yerde.Ben anadolu yakasından metrobüse bindim.Şirinevler metrobüs durağında inip merdivenlerden yukarı çıkınca sola doğru yürüdüğünüz zaman Şirinevler meydanına çıkmış oluyorsunuz.Oradan taksiyle tesis 8 tl civarı tutuyor.Biz bir kaç arkadaş birleşip gittik.Son haftamda İSKİ insafa gelip servis koydu Şirinevler'e kadar :) Belki gelecek yıl servisi baştan koyarlar orası biraz muamma.
Tesis gerçekten çok güzel.Çokca sahaya inme fırsatım oldu.Her mühendisle ayrı gezmek farklı farklı bir tecrübeler kattı.Sadece çevre mühendisleri ile değil özellikle elektrik elektronik mühendisleriyle aranızı iyi tutup birlikte sahaya inmenizi öneririm.
Laboratuvarda deneyleri birebir yapma fırsatımız da oldu.Bu da çok güzeldi.Çalışan insanlar çok yardımcı oldular bana tabi bir kaç hoş olmayan istisnalar yok değil.Her kafama takılanı sordum hepsine cevap almadan yakalarını bırakmadım.Bu yüzden çok verim aldığımı düşünüyorum.
Unutmadan,işletme stajı için hiç önermeyeceğim bir yer.İşletmeci arkadaşların stajı tam anlamıyla oturarak geçti.Mühendisler kendi işlerinden fırsat bulup işletmecilerle ilgilenemediler.Laboratuvarda olanların kendilerine çok şey kattığını düşünüyorum fakat işletmeciler için aynı şeyi söyleyemem.
Ortama gelirsek tahmin edeceğiniz gibi tutucu.Fakat Sibel Hanım(stajyerlerden sorumlu) hayatınızda karşılaşacağınız en iyi şeflerden birisi diyebilirim.Öğrencileri çok önemsiyor.Yolunda gitmeyen bir durum olduğunda anında müdahale ediyor ve çözüme kavuşturmak için elinden geleni yapıyor.Çok çok tatlı bir bayan :)
En önemli konulardan birisini de yazmadan geçemeyeceğim; aşı.Arkadaşlar hepatit b aşınızı olmadan tesise adım atmayın derim.Biz bütün stajyerler olarak aşıları geçte olsa olduk.Açık yara ufacık bir sivilce hatta havadan bile kapabileceğimiz bir ortam var.Laboratuvarda her yerinize illa ki bir şeyler bulaşıyor.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Seneye staj başvuru dönemlerinde hayli sorulacak bir konu olacak umarım işinize yarar.
Sevgiler :)"

İSKİ Tuzla Arıtmada yapmıştım stajımı 2012 de. Arıtma işinin ne olduğunu orada öğrendim. İmkan varsa oranın tesisi de çok iyi tavsiye ederim. Enerji kazanımıda var fayda sağlar yani. Ayrıca ben Van'dan oraya staj yaptıysam sen İstanbul dan hayli yaparsın:):)

@Selen_12 sorunuzu geç gördüm ama ilk günler olduğu için bnde de hata verdiği oldu tarayıcıyı değiştirip deneyince sorun çözülmüştü umarım sizde halletmişsinizdir

@Şeref Sayın tuzla benim için baya uzak kalıyo ancak teşekkür ederim tavsiyeniz için ☺

@Hande Öztürk

Çok teşekkürler uzun uzun anlatmışsınız ☺

@Büşra Arik HASAN abi candir ya kagithane cok guzel rizki veren Alalhtir bende elimden geldigince mutfagi ogreneyim dersen kagithane guzel insalar var orada..

Kağıthane iskide yapmanı tavsiye ederim çalışanlar elinden gelen yardımı yaparlar . İstanbulun hemen hemen her semtine servis gidiyordu

Kağıthane İSKİ de yapmanı tavsiye ederim. Atıksu lab. stajımı yaptım ve deneyleri anlatanlar çok iyi ve yardımcı olmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. Hasan abi,Tolga abi, Duygu abla, Bayram abi, Ekrem.. birçok kişinin ismini sayabilirim. Hepsi her konuda ayrı ayrı yardımcı oluyorlar. Ulaşım konusunda benim evimin olduğu yere servis yoktu aynı gün ayarlanmıştı. Sorun yaşamazsın. @Sudengineer

İSKİ Ömerli içme suyu arıtma tesisi gayet güzel ve 4 tesisi birarada bulunduruyor. Orhaniye , Osmaniye , Muradiye ve Emirli İçme suyu arıtma tesisi olarak. Faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak öncelikle ileride atıksu mu yoksa içme suyu mu üzerine çalışacağınıza karar verip ona göre bir tesis seçin derim.

Evet yemek ve servis imkanı vardı ben Ataköy'de yapmıştım ama her yerde vardır diye düşünüyorum

Merhaba bir şey sorabilir miyim, kalyon grup bünyesinde Ataköy iskide staj yapmışsınız. Kalyon grubu arayıp staj başvurusu mu yapmam gerekiyor?

Ataköy iskiye bu sene sadece 5 kişi aldıklarını söylediler, ortalaması 85-95 aralığında olan. Başka bir şekilde staj yapma ihtimalim var mı?

Biraz geç olmadı mı? İSKİ staj başvurularını Mart'ta açıyor. Ben sabah 7'de gitmiştim zamanında; 5'te gelenler vardı :) Haliyle sıra bana gelmeden alımlar bitmişti.

@Cem Yılmaz Martta açıldığını biliyorum, sonuçlarından bahsediyorum zaten farkındaysanız. O yüzden çok da geç olmadı mı sanki? Artık başvurular online alınıyor yani sıra yada saatin bir önemi olmuyor. Sorduğum sonu cevabınızdan çok farklı farkettiyseniz, yine de teşekkürler.