Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işletme belgesi alınması yürürlükten kalktı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Eylül Terzi tarafından paylaşıldı.

 1. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  arkadaşlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 10 Şubat 2013 tarihli ve 28555 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İşletme Belgesi Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik” ile, 4.12.2009 tarihli ve 27422 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik” yürürlükten kaldırılmıştır. GFB Başvuru yapıcağım tesis için işletme belgesi için il müdürlüğü ile görüştüm ve işletme belgesi yerine gerekli kanunu yazarak bi taahhüütname hazırlayıp onu yüklememi söylediler.İl müdürlükleri ise bu konu ile ilgili görüş soracaklarını söylediler. Bilginize.
   
 2. furkan selim

  furkan selim CMNet Üyesi

  en doğrusu olmuş zaten.
   
 3. Şeyma Huyut Eyigün

  Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

  taahhütnamenin kapsamı nedir?

  yönetmelik kaldırılınca işletme belgesi mi alınmayacak?

  sorumu şu şekilde değiştirsem daha iyi olacak :) eğer işletme belgesi alınmayacaksa - ki çok mantıklı- neyin taahhüdü verilecek ?
   
 4. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  Arkadaşlar il müdürlüğünün bana söylediği gibi işletme belgesinin yürürlükten kalktığına dair yazıyı hazırlayıp GFB başvurusunda sisteme yükledim fakat kabul etmediler. İşletme belgesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünden bu kanunun kalktığıyla ilgili yazı istediler. yani dedikleri hep değişiyo. Eğer başvuruda bulunacaksanız vakit kaybetmeden bu yazı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvurun ve sık sık takip edin çünkü onlarda biz yazı veremeyiz diyebiliyolar. Üzerinde uğraşacağımız bi konu oldu bu. Bilginize.
   
 5. Sadiye Yüce

  Sadiye Yüce CMNet Üyesi

  Merhaba;

  Yönetmeliklerin kaldırılması yine yayınlanan bir yönetmelik ile olur. İşletme Belgesi Hakkında Yönetmelik 10 Şubat 2013 tarihli 28555 sayılı Resmi Gazete ile yürürlükten kaldırılmıştır. İlgili yönetmeliği bile sisteme yüklemek bence yeterli ama siz yine de Müdürlükten görüş alın...
   
  alix bunu beğendi.
 6. irem ezgi kahraman

  irem ezgi kahraman CMNet Üyesi

  Merhaba, işletme belgesi muafiyet yazısı almak için ne yapabileceğimi kocaeli@iskur.gov.tr sordum ve yanıt olarak artık işletme belgesi yerine risk analizleri kullanılacak cevabını aldım. Bilgilerinize.
   
 7. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  yok artık :(
   
 8. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  il çevreler acaba ne yaptıklarını biliyor mu? okudukça sinirleniyorum böyle şeyleri. milleti böyle basit şeyler için uğraştırıyorlar da uğraştırıyorlar. insanların mesaisinden çalıyorlar. yav arkadaş kalkmış işte, yönetmeliği yayınlandı bunun millete zulmetmeye ne gerek var.

  madencilik faaliyetleri imar mevzuatından muaf. benden de muafiyetle ilgili taahhütname filan istemişlerdi. yahu zaten devlet bunu muaf tutmuş. mevzuatta geçiyor. sen bilmiyorsan mevzuatı ben ne yapabilirim. al sana mevzuattaki yerini göstereyim. yok taahhütname isteriz.

  kişisel tecrübemdir, bir kişi sizden sürekli taahhütname isteyip duruyorsa o kişi ne yaptığını bilmiyordur ve konusuna da hakim değildir...
   
  Ayşegül Öner Albayrak bunu beğendi.
 9. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı CMNet Üyesi

  Ben geçen günlerde muaf olunduğuna dair bir yazı aldım Kocaeli SGK çalışanlarından..hayret, öyle risk analizinden falan da behsetmediler :S
   
 10. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  İl Müdürlüğüne yönetmelikle gittim fakat bana mutlaka gerekli birimden yasa ile işletme belgesi alımının kalktığına dair bilgilendirme yazısı getirip sisteme yükleyin, Eğer il müdürlüğü vermezse bakanlığa bu yasanın kalktığına dair dilekçe yazın yazın bizi bu konuda bilgilendirsinler dediler yönetmelik yayınlamakla zaten bilgilendirilme yapılıyor ki artık şirketlerden topladığımız evraklar yaptığımız onca çalışmalardan sonra bide yönetmelik değiştiğine dair yazılar yüzünden iş peşinde koşucaz.
   
 11. Burcu Özaydın

  Burcu Özaydın CMNet Üyesi

  Şimdi son durum nedir? İşkuru ve ÇSG bölge müdürlüğünü aradım maalesef telefonlara çıkmıyorlar. Ne yapmalıyım?
   
  Burçin Birinç bunu beğendi.
 12. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  MERHABA ARKADAŞLAR

  arkadaşlar paket arıtma tesisi için ÇBS de hangi uygulamaları seçmem gerekiyor
   
 13. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  arkadaşlar ben daha geçen günlerde muaf yazıları işkurdan aldım. tabi muaf yazılarında yönetmenliğin kaltığına dair bilgilere de yer verilmiş.
   
  Burçin Birinç ve Burcu Özaydın bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...