• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işletme planı

Beyza Çolak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Afyon Enerji ve Gübre A.Ş
Günaydın :)
İşletme Planı hazırlıyoruz ve her seferinde bir öncekinden daha uzun daha fazla eksiklik gönderiyorlar.
İşletme Planı hazırlayan oldu mu daha önce?

Sadece allah yardım etsin diyebiliyorum her sektörün farklı olduğu için :/ benim 1 aydan fazla zamanımı aldı

Selamlar,

Hazırlayacağınız İşletme Planı hangi sektöre aittir ve hangi lisans konusu için hazırlıyorsunuz? Bu bilgiler ışığında daha net bilgi/belge toplayabileceğinizi düşünüyorum..

Tşkler,

@Beyza Çolak

Normal şaşırmadım. Aydın'daki tesisimize 1 yılda aldık. Manisa'daki tesise eksiklik listesi gelip duruyor. 3. eksiklik sınırı yok. ne kadar birimi sıkarsanız o kadar daha fazla eksiklik çıkıyor. İŞLETME PLANI deyince tüylerim ürperiyor :)

Şu an ben metanizasyon tesisimiz için bir işletme planı hazırlıyorum. Bitirdiğimde göndermeye çalışayım gönderebileceğim kadarını:)

Şuan bende işletme planı hazırlanmasına geçeceğim ama birtakım sorularım var.
Örneğin; işletme planı düzenli depolama tesisleri için alınması gerekiyor ve mevcut lisanslı bir düzenli depolama tesisimiz var. tesis entegre bir tesis. diğer entegre tesisler yapım aşamasında. işletme planını revize etmek istiyoruz. ancak henüz biyometanizasyon, mekanik ayırma gibi ön işleme tesisleri yapılmadı.
bu durumda işletme planını henüz ön işlem tesisleri yapılmadan-bitmeden taahhütler şeklinde mi hazırlıyoruz yoksa önce ön işlem tesisleri bitmeli ondan sonra mı işletme planını hazırlayıp sunabiliyoruz? biliyor musunuz, dayanakları nelerdir merak ediyorum.
tşk.

merhabalar Ayşe Hanım, işletme planı mevcutta işleyen prosesler için yapılmalıdır, daha sonradan eklenecek olan prosesleriniz için tekrardan yenilemeniz gerekmektedir. İşletme planında yazmış olduğunuz bütün proseslerin uygulanıyor olması gerekmektedir. Herhangi bir denetim olduğunda işletme planından kontrol edilir, yazmış olduğunuz her şeyi uygulamada yapacağınızı taahhüt etmiş oluyorsunuz

Merhaba; işletme planının belli bir formatı var mıdır? Bakanlığın sitesinde bulamadım.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
dygMEKANİK AYIRMA, BİYOKURUTMA VE BİYOMETANİZASYON TESİSLERİ İLE FERMENTE ÜRÜN YÖNETİMİ TEBLİĞİ kapsamında EK-6 formatına göre yapılmalıdır. Faaliyet konusu nedir?

(Değişik:RG-23/9/2020-31253) EK-6

İŞLETME PLANI FORMATI

TESİS GENEL YERLEŞİM PLANI

Saha altyapısı

Genel vaziyet planı (1/1000)

TESİS İŞLETME ESASLARI

Akım şeması-kütle dengesi

Atık kabul ve kayıt

Kurulan tesislerdeki ünitelerde işletme koşulları (ünite kapasitesi, alanı, kullanılan ekipmanlar, sıcaklık, pH, C/N oranı, bekletme süresi, hijyenizasyon, nem içeriği, organik madde içeriği, elek boyutları, karıştırıcı özellikleri, havalandırma sistemi, biyogaz yönetimi, su tüketimi gibi tesis ünitelerinde yapılan faaliyetlere göre sıra ile yer alması gerekir.)

ÜRÜNÜN DEPOLANMASI VE YÖNETİMİ

TESİSTE KONTROL VE İZLEME

Atık Miktarı ve Tartımı

Kuşaklama Kanalı ve Yüzey Suyu

Sızıntı Suyu

ç. Yer Altı Suyu

Biyogaz Yönetimi

5. EKİPMAN-PERSONEL

1. İş Makineleri
  2. Personel (tesis personeline ait görev tanımları, yetkinlik kriterleri belgelendirilmelidir.)