• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işletme stajı önerisi

Nuri Kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SGS SUPERVİSE GÖZETME ETÜD KONTROL SERVİSLERİ A.Ş.
Yazın işletme stajı yapacağım kafamda atıksu arıtım tesisinde yapmak gibi bir düşüncem var ama sizlere de danışmak fikirlerinizi almak istiyorum. İşletme stajımı nerede ve nasıl yapmamı tavsiye edersiniz lütfen yardımcı olun

benim düşüncem tamamen proje üretmek yani yeni tesisler yeni teknolojiler üretmek adına bir yolda devam etmek istiyorum. Bu da olmazsa katı atık üzerine olacak

işletme stajını arıtma tesisinde yapma, osb lerde bulabilirsin çevre kontrol ve altyapı şubesinde yap bence

Üretmek istediğiniz projeler atıksu veya içme suyuyla ilgiliyse bence İski, Aski, İzsu artık hangi şehirdeyseniz bence oralarda yapın. Üretmek istediğiniz projelerin ünitelerini tek tek tanıma fırsatınız olur. Ama üretmek istediğiniz projelerin ünitelerine hakimseniz, birçok proje firması mevcut özel sektörde kolaylıkla kabul ederler. Hem kendi işlerini kolaylaştırırlar hemde size proje nasıl yapılır öğretirler. Katı atık yakma tesisi ilginizi çekerse İzaydaş güzel bir seçenek olabilir.

Tarık Bey neden arıtma tesisinde yapmamam gerektiğini de yazar mısınız? Hangi gerekçe ile arıtma tesisinde yapmayayım. Mustafa Bey bende iski de atıksu arıtım tesisinde yapmayı planlıyorum. Tam olarak ünitelere hakim olmasam da inşaat teknikeri olarak da elim çizime yatkın ama tabi ünitelere de tamamen hakim olmak istiyorum tabiki. Proje firmalarını da araştıracağım. İstanbul da bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir proje firması var mı ?

@Nuri Kartal

laboratuvar stajın için kesinlikle arıtma tesisi derdim ancak arıtma tesisinde staj yaparsan işletme stajında da laboratuvar agırlıklı bir staj yaparsın. işletme stajının size gerçekten birşeyler katmasını istiyorsanız, sahada ve/veya ofiste mevzuatın yogun şekilde uygulandıgı bir yerde buralar illerin su kanalizasyon idareleri olabilir, ya da osb müdürlüklernde çevre ve altyapı subelerinde yapabilirsiniz. ya da proje üzerine çalışmak istiyormussunuz mezun olunca, bunu göz önüne alarak çalışmak istediğin bir örnek firmada da staj yapabilirsin ki staj esnasında kendini ispat edersen mezun olunca direkt kapın açık olur. selamlar

merhabalar, bende işletme stajı arıyorum. devlette yapmak ıstıyorum. bellı bır alanda bellı bır hedefım yok. lab stajımı hava ve ısg uzerıne yapmıstım. okuldada su uzerıne calısmalarım oluyor. bu stajımıda istaç, dsi veya cevre ve sehırcılık mudurlugunde yapmak ıstıyorum. sızce hangı kurumda yapmalıyım? bana ogretıcı bısıler katan yararı olan bır kurum ıstıyorum. bu kurumlarda ısletme stajı adına ne yapıldıgına daır bır fıkrım yok. bılen varsa aydınlatırsa memnun olurum. smdıden teskler

Geçen yaz İski de işletme stajı yapan arkadaşlar birşeyler öğrendiklerini söylediler ama tabi ben kendim olmadığım için bir şey diyemeceğim.