Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işletme stajı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında burak58600 tarafından paylaşıldı.

 1. burak58600

  burak58600 CMNet Üyesi

  Merhabalar. Atık su arıtma tesisinde işletme stajının ne gibi bir faydası olur. Bir öğrenciye neler katar veya nerde yapılsa daha iyi olurdu.
   
 2. burak58600

  burak58600 CMNet Üyesi

  Merhabalar. Atık su arıtma tesisinde işletme stajının ne gibi bir faydası olur. Bir öğrenciye neler katar veya nerde yapılsa daha iyi olurdu.
   
 3. mcelebi

  mcelebi CMNet Üyesi

  Belediyelerin arıtma tesisleri veya kurumsal firmaların arıtma tesislerinde olabilir. Artısı ise yarın bir gün mezun olduğunda devlette su birimi veya atıksu biriminde çalışırsan, özel sektörde fabrikalarda arıtma tesisi hakkında bilgi sahibi olmana ve Cv'inde atıksu arıtma stajını yapmış olman karşıya yani iş verenin gözünde bir artın olur. Başarılar
   
 4. Tutku Alper

  Tutku Alper CMNet Üyesi

  benim arkadaşım istanbulda yabancı menşeili kurumsal bir firmanın arıtma tesisinde staj yaptı ama çok fazla bir şey katmamıştı ona. İşletme stajları bence ya kamu kurumlarında ya da danışmanlık firmasında yapılmalı.
   
 5. DeryaS.

  DeryaS. CMNet Üyesi

  Bende danışmanlık firmasında yapılması taraftarıyım. Farklı sektörlerde birçok firmayı geziyorsunuz. Hangi sektörden ne tür atıklar oluştuğunu ve ne türlü sorunlar yaşandığını görebilirsiniz.
   
 6. Cem Yılmaz

  Cem Yılmaz CMNet Üyesi

  Benim işletme stajını yaptığım şirketin arıtma tesisi sorunluydu. 2-3 günde bir yeni bir sorunla karşılaştığım için çok faydalı olmuştu. Tabi o dönem arıtma ile uğraşan teknik eleman da izne ayrılınca oldukça verimli geçmişti benim adıma. Ama gidip de sıfır sorunla çalışan, sadece masa başında oturacağınız bir tesiste staj yapacaksanız size faydadan çok zararı dokunacaktır. Boşa vakit kaybı. Sanırım şansa ihtiyacınız olacak.
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  nerde staj yaptığınız kadar ne almak istediğiniz önemli. arkadaşlarında söyledikleri gibi pek bir işletme sorunu olmayan bir arıtma tesisinde staj yaparsanız sizin meraklı olup soru sormanız daha gerekebilir yada şansınıza mühendis arkadaş bildiklerini sizinle paylaşmayı tercih ederse iyi bir staj geçirebilirsiniz.
  diğer açıdan da arkadaşlarımın söykedikleri gibi danışmanlık kurumunda veya aktif çalışan kamu kurumlarında yapmanızı tavsiye ediyorum. en azından sahadaki sorunlar veya piyasada nasıl işler nasıl gidiyor görebilirsin.
   
  Hande Öztürk ve DeryaS. bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.