• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işletme stajı

burak58600

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
iski
Merhabalar. Atık su arıtma tesisinde işletme stajının ne gibi bir faydası olur. Bir öğrenciye neler katar veya nerde yapılsa daha iyi olurdu.

Merhabalar. Atık su arıtma tesisinde işletme stajının ne gibi bir faydası olur. Bir öğrenciye neler katar veya nerde yapılsa daha iyi olurdu.

Belediyelerin arıtma tesisleri veya kurumsal firmaların arıtma tesislerinde olabilir. Artısı ise yarın bir gün mezun olduğunda devlette su birimi veya atıksu biriminde çalışırsan, özel sektörde fabrikalarda arıtma tesisi hakkında bilgi sahibi olmana ve Cv'inde atıksu arıtma stajını yapmış olman karşıya yani iş verenin gözünde bir artın olur. Başarılar

benim arkadaşım istanbulda yabancı menşeili kurumsal bir firmanın arıtma tesisinde staj yaptı ama çok fazla bir şey katmamıştı ona. İşletme stajları bence ya kamu kurumlarında ya da danışmanlık firmasında yapılmalı.

Bende danışmanlık firmasında yapılması taraftarıyım. Farklı sektörlerde birçok firmayı geziyorsunuz. Hangi sektörden ne tür atıklar oluştuğunu ve ne türlü sorunlar yaşandığını görebilirsiniz.

Benim işletme stajını yaptığım şirketin arıtma tesisi sorunluydu. 2-3 günde bir yeni bir sorunla karşılaştığım için çok faydalı olmuştu. Tabi o dönem arıtma ile uğraşan teknik eleman da izne ayrılınca oldukça verimli geçmişti benim adıma. Ama gidip de sıfır sorunla çalışan, sadece masa başında oturacağınız bir tesiste staj yapacaksanız size faydadan çok zararı dokunacaktır. Boşa vakit kaybı. Sanırım şansa ihtiyacınız olacak.

nerde staj yaptığınız kadar ne almak istediğiniz önemli. arkadaşlarında söyledikleri gibi pek bir işletme sorunu olmayan bir arıtma tesisinde staj yaparsanız sizin meraklı olup soru sormanız daha gerekebilir yada şansınıza mühendis arkadaş bildiklerini sizinle paylaşmayı tercih ederse iyi bir staj geçirebilirsiniz.
diğer açıdan da arkadaşlarımın söykedikleri gibi danışmanlık kurumunda veya aktif çalışan kamu kurumlarında yapmanızı tavsiye ediyorum. en azından sahadaki sorunlar veya piyasada nasıl işler nasıl gidiyor görebilirsin.