Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işletmede kullanılmayan fe (iii)'ü ne yapabilirim?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Okan Karaçoban tarafından paylaşıldı.

 1. Okan Karaçoban

  Okan Karaçoban CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, çalıştığım fabrikada daha önceden kimyasal arıtma için alınan Fe(III) yeterli gelmediği için kullanılmamakta, onun yerine özel kimyasallar kullanılmaktadır. Yer kaplamasından ve işe yaramamasından dolayı elden çıkarmak istiyoruz ancak satabilir miyiz yoksa imha için mi göndermeliyiz ona karar veremedim.

  Tabiki satabilirsek çok daha iyi olur işletme için ancak bir şekilde de elden çıkarmam gerekmekte. Şimdeden fikirleriniz için teşekkürler.
   
 2. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Demir 3 Klorürden neden vazgeçtiniz. Faaliyetiniz nedir çıkan atıksuyun özelliği? Bizde demir 3 klorür kullanıyoruz jar testlerinde en uygun onun olduğunu düşünerek onu seçmişler. Ne kullanabiliriz? Şunu belirtim suyumuz çok yağlı. Gelen suda hem mineral bazlı yağ var (kimyasal arıtmaya girmeden önce yağ ayırmak için lamellalı bir yağ ayırıcı var) hem de bor yağlı su da geliyor.
   
 3. Okan Karaçoban

  Okan Karaçoban CMNet Üyesi

  Dmir 3 Klorür'den daha etkili ve konsantre bir kimyasal ile işimizi görüyoruz. Zaten arıtmamız öyle aman aman bir arıtma değil. Su bazlı boya arıtımı yapıyorum tesiste.
   
 4. Ömer Taşdemir

  Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

  Hmm anladım teşekkürler..
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...