Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşletmedeki birden fazla kazanın ısıl gücü ve emsiyon izni

Konu, 'ARŞİV' kısmında İbrahim Uysal tarafından paylaşıldı.

 1. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  işletmemizde birden fazla (5) ısınma ve su ısıtma kazanları mevcut. Emiyon izni için kazanların toplam ısıl güçleri baz alındığını biliyorum. Ancak hangi yönetmeliğin neresinde yazıyor onu bulamadım.
   
 2. Asiye Aksoy

  Asiye Aksoy CMNet Üyesi

  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik Ek-1 ve Ek-2 listesinden bulunuyor diye biliyorum. Ama çok acemiyim yani emin olamadım :)
   
  nizamyaman bunu beğendi.
 3. 1.2.1 Katı (Kömür, kok, kömür briketi, turba, odun, plastik veya kimyasal maddelerle kaplanmamış ve muameleye tabi tutulmamış odun artıkları, petrol koku) ve sıvı (fuel-oil, nafta, motorin, biyodizel ve benzeri) yakıtlı tesislerden toplam yakma sistemi ısıl gücü 100 MW veya daha fazla olan tesisler.
  1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı, yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 100 MW veya daha fazla olan tesisler.
  1.2.3 Biyokütlenin (Pirina, ayçiçeği, pamuk çiğiti ve benzeri) yakıt olarak kullanıldığı toplam yakma ısıl gücü 100 MW veya daha fazla olan tesisler.
  1.2.4 Yukarıda belirtilen yakıtlar dışındaki, yakıt tanımına girmeyen katı ve sıvı yanıcı maddelerle çalışan, toplam yakma ısıl gücü 50 MW veya üzerinde olan yakma tesisleri.
  sanayi kaynaklı hava kirliliği kontrol yön. ve çkagilhy bakıldında hep toplam yakma sistemi
  diyor. ama ayrıntılı yazılmış şekli var mı bulamadım açıkcası
   
 4. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  tüm kazanların ısıl gücü toplanacak ancak şu ayrıma dikkat;

  doğalgazla çalışanları toplayacaksınızı ayrıca, kömür vb. katı yakıtla çalışanları toplayaksınız ayrıca, sıvı yakıt vb. olanları toplayacaksınız.. sonra ÇKAGİVLHY Ek-1 ve Ek-2 listesi 1. madde içerisindeki yerine bakacaksınız ve değerlendirmenizi yapacaksınız.
   
 5. İbrahim Uysal

  İbrahim Uysal CMNet Üyesi

  cevaplarınız için teşekkür ederim. izin lisans yönetmeliğine bakmayı unuttum zaten biliyorum diye ama ayrıntıda gizliymiş.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.