• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 14001? Çevre Görevlisi Belgesi? veya Ohsas 18001?

sauozgur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Md.
Merhaba arkadaşlar yeni mezunum kpssye girdim ve atamaları bekliyorum muhtemelen ilk atamada atanamayacağım diğer atamalarıda beklemek yerine özel firmada işe girmek istiyorum. iso 14001 ohsas 18001 eğitimleri var bu belgelerde iş bulmada çok gerekli oluyor. Fakat çevre görevlisi belgemde yok ve sadece bunlardan birini alabilecek kadar param var. Tecrübeli arkadaşlar bana hangisini önderirsiniz acaba? Yardım için şimdiden teşekkürler..Saygılarımla..

kesinlikle çevre görevli belgesini al.
özel sektörde veya fabrikalarda çalışman için öncelik bu belgeye sahib olman gerekir.
ek 1 ve ek-2 fabrikalarda çalışman için bu belge olmasa olmaz.

Bahsettiğiniz belgeler arasında Çevre Görevlisi belgesi şu an nitelik olarak en gerekli olanı. ISO - OHSAS üzerine çalışan bir şirket zaten sadece eğitime değil aynı zaman da biraz tecrübeye veya ilgili & bilgiye de bakıyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim karar vermemde yardımcı oldunuz..

Benim tavsiyemde çevre görevlisi belgesi alman. ISO - OHSAS konularında kendi kendinide geliştirebilirsin. Zaten bir şirket ISO - OHSAS konularında bir yönetim sistemi kurmak isterse seni eğitime gönderecektir. Halihazırda kurulu bir yönetim sistemi var ise, o sistemin içine dahil ola ola öğrenirsin. Mevcut durumda çevre görevlisi belgesi neyazıkki daha öncelikli duruyor.