• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 14001 çevre yönetim sistemi mevzuat uyum değerlendirmesi eğitimi

oğuzhan uyvar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
hukuk firması
  • Pınar ALPACAR - Çevre Görevlisi, Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi
  • 28 Ağustos 2015
    09:00 - 17:00
  • Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) / Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs Lojman Kapı Yanı 34342 Bebek / İstanbul

kayıt için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Firmanız ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kapsamındaki ön denetim, belgelendirme, ara denetim veya yasal denetim süreçlerinde ise, sisteminizin mevzuata uygunluk kontrolünün sizlerce yapılabilmesi ve sonucunda denetimlerinizi uygunluk alarak geçirmeniz için ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Mevzuat Uyum Değerlendirmesi Eğitimi organize edilmiştir.
    Eğitimimizde, 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve öncelikli ikincil mevzuat konularına ait;
    - Atık Yönetimi, - Toprak Kirliliği Kontrolü,
    - Emisyon Yönetimi, - Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED),
    - Su Kirliliği Kontrolü, - Çevre İzin ve Lisansları vb.
    [TBODY] [/TBODY]
    işleyiş, doküman kayıt metodu ve mevzuattaki son güncellemelerle uygulamaya getirdikleriönemli değişiklikler detaylı olarak ele alınacaktır.
    Bu eğitimde ISO 14001 standardı ile Çevre Mevzuatı gerekliliklerinin entegrasyonu ve uygulamaları anlatılacak olup, yasal denetim süreçlerinin esasları açıklanacaktır.
    Lebib Yalkın Yayımları tarafından düzenlenecek eğitim programında konunun uzmanı Çevre Görevlisi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Baş Denetçisi Pınar Alpacar, mevzuatı ve uygulama boyutunu katılımcılarla paylaşacaktır.
    Eğitim Kapsamı

I- ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardının Genel Çerçevesi

II- ISO 14001 Yasal ve Diğer Şartlar (Madde 4.3.2)
    • ISO 14001 Yönetim Sistemi Maddelerinin Mevzuat Karşılıkları
    • ISO 14001 Yasal Şartlar Tablosunun Oluşturulması
    • 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve Temel İkincil Mevzuatının Yasal Şartlar Kapsamında Değerlendirilmesi
    Denetim Süreçleri
    • ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Denetim Esasları
    • Denetlenen ve Denetçi için Önemli Bilgiler
    • Birleşik Denetim Örneklemesi

Eğitimci

Pınar ALPACAR
    Çevre Görevlisi, Yönetim Sistemleri Baş Denetçisi