Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Iso 14001 çys başvurusu hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında katıger tarafından paylaşıldı.

 1. katıger

  katıger CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba;

  Tesisimize iso 14001 kurmak için çalışmalara başladık. öncelikli olarak TSE'nin vermiş olduğu eğitimlere katıldık. sonrasında TSE'den standartı satın aldık ve standartın maddelerine göre dökümanlarımızı oluşturmaya başladık. bundan sonra ne yapmamız gerekli? dökümanlarımızı doldurup tse'ye başvururken ne gibi bir yol izlemeliyiz?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Dökümanlarını ve saha uygulamalarınızı oluşturduktan sonra SGS, Bureau Veritas gibi firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bizim belgelendirme hizmetlerimizi SGS firması bakıyor örneğin. Bu firmalar TSE ye bizim adımıza başvuru yapıyor olabilir bundan tam emin değilim..
   
 3. okko

  okko CMNet Üyesi

  TSE' de Burau Veritas gibi akredite olmuş belgelendirme kuruluşudur. Yani SGS ya da akredite olmuş başka bir kuruluş sizin adınıza TSE ' ye başvurmaz. TSE kendi belgesini verir SGS, Bureau Verites, TüvSüd gibi 14001 sistem belgelendirme konusunda akredite olmuş kuruluşlar kendi belgelerini verirler. Kısacası TSE'den alınma zorunluluğu yoktu TS belgelerinin dışındaki diğer belgelerin.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 4. Ali Rıza

  Ali Rıza CMNet Üyesi

  TSE nin denetlemeleri diğer firmalar göre daha zorlu geçiyor. TSE den almak şirket için daha faydalı ve referans olarak bence daha baskın gözüküyor.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları