Iso 14001 çys başvurusu hakkında

katıger

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
24 Şubat 2009
Mesajlar
69
Beğeniler
44
#1
Arkadaşlar merhaba;

Tesisimize iso 14001 kurmak için çalışmalara başladık. öncelikli olarak TSE'nin vermiş olduğu eğitimlere katıldık. sonrasında TSE'den standartı satın aldık ve standartın maddelerine göre dökümanlarımızı oluşturmaya başladık. bundan sonra ne yapmamız gerekli? dökümanlarımızı doldurup tse'ye başvururken ne gibi bir yol izlemeliyiz?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.535
Beğeniler
3.549
Şehir
Astana
#2
Dökümanlarını ve saha uygulamalarınızı oluşturduktan sonra SGS, Bureau Veritas gibi firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bizim belgelendirme hizmetlerimizi SGS firması bakıyor örneğin. Bu firmalar TSE ye bizim adımıza başvuru yapıyor olabilir bundan tam emin değilim..
 

okko

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
22 Aralık 2011
Mesajlar
6
Beğeniler
2
#3
TSE' de Burau Veritas gibi akredite olmuş belgelendirme kuruluşudur. Yani SGS ya da akredite olmuş başka bir kuruluş sizin adınıza TSE ' ye başvurmaz. TSE kendi belgesini verir SGS, Bureau Verites, TüvSüd gibi 14001 sistem belgelendirme konusunda akredite olmuş kuruluşlar kendi belgelerini verirler. Kısacası TSE'den alınma zorunluluğu yoktu TS belgelerinin dışındaki diğer belgelerin.
 

Ali Rıza

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
30 Nisan 2012
Mesajlar
2
Beğeniler
0
#4
TSE nin denetlemeleri diğer firmalar göre daha zorlu geçiyor. TSE den almak şirket için daha faydalı ve referans olarak bence daha baskın gözüküyor.
 

Yukarı Alt