• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso 14001 uygunluk değerlendirmesi örneği

TolgaK.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AFFA KALİTE
Arkadaşlar denetim sırasında denetçi bayan; 4.5.2 maddesi gereğince uygunluk değerlendirmesi yapmamızı istedi ve majör hata yazdı? Elinde uygunluk değerlendirme raporu ya da formu olan rica etsem paylaşabilir mi?

Benim anlamadığım konu Çevre boyutları ve etkileri için ayrı risk tablosu ve prosedür, risk ve fırsatları için ayrı prosedür ve tablo mu oluşturacağız. Kafam çok karışık

@hatice kaya
Evet Hatica Hanım Çevre Boyutları Değerlendirmeleri ayrı prosedür ve tabloda Rİsk ve Fırsatları ayrı prosedür ve tabloda oluşturucaksınız. Çevre Boyut Değerlendirmelerinde ayrıntıya girilirken Risk ve Fırsatlar daha genel ifadelerle oluşturuluyor.

@ozgekhvc
Risk ve Fırsatlar Prosedürü oluşturulacak. Ama Çevre Boyut Etki Analizi'nde ayrıca bir prosedüre gerek var mı? Bilemiyorum.

@Burak Bilen

Ayrıca bir risk fırsat prosedürüne de gerek yok. Eski versiyonda çevre boyutları prosedürü olarak oluşturduğumda çevre boyut etki analizini açıklıyordum. Yeni versiyonda adını çevre prosedürü olarak revize ettim ve risk fırsat metodlarını açıkladım. Gelen denetçide ne kadar az evrak olursa o kadar iyi diyerek beğendi.

Merhaba arkadaşlar Bizim Çevre Denetimimizde Yasal Yükümlülükler Listemiz var fakat denetçi diğer şartlarıda eklememizi istedi. Diğer Şartlarında yer aldığı elinizde Liste var mıdır?

Merhaba arkadaşlar uygunluk yükümlülükleriyle ilgili bir tablo hazırlamamız gerekiyor mu? yardımcı olursanız çok sevinirim

@Sati
Ben uygunluk yükümlülükleri ile ilgili aşağıda başlıkları verilen tablo şeklinde bir tablo hazırladım geçen yıl denetime geldiklerinde bu şekilde bir tablo gerekli olduğunu söylemişlerdi tabi bu denetçiden denetçiye değişir.

Uygunluk Yükümlülükleri Tablo Görseli.jpg

@Sati
prosesinizle ilgili sizi bağlayan tüm yasal şartları gösteren bir tablo hazırlamanız gerikir. prosesinizi ilgilendiren kanun yönetmelşk tebliğ bunları belirtmelisiniz tabloda

Çözüm