• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim ISO 14064-1:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Online Eğitimi

Merhabalar;
Firma olarak uzun yıllardır ISO Standartları kapsamında danışmanlık eğitim faaliyetleri gösteren bir firmayız. Sera Gazları emisyonlarının hesaplanması ve sistem kurulumu konusunda da faaliyet gösteriyoruz.
Sera Gazları ve Emisyonları konusunun Çevre Mühendisi meslektaşlarımızın ilgilenmesi gereken bir konu olduğunu düşünmekteyim.
Bu anlamda hazırlamış olduğumuz ISO 14064-1:2018 Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama Online Eğitimi hakkında sizleri bilgilendirmek istedim.
Eğitim online eğitim şeklinde verilmekte olup
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkinden eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

kapsam-1 emisyonları sera gazı hesaplamalarının aynısı diye biliyorum.

Değişiklik tarihi ise;

Standard aramadan kontrol edebilirsiniz standardları

Yerini Aldığı :
:2006;
Yerine Geçen :
:2019;

Önceki cevapları görüntüle…
Okan Eşref TANRIVERDİ, Üstadım. Akredite olmuş doğrulayıcı kuruluşları nasıl öğrenebiliriz. Türkiye de var değil mi doğrulama denetimi yaptıracağımız kuruluşlar.
Bir de yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sizden aldığımız eğitim sonrası yaptığımız sertifika ile yaptığımız hesaplamalar ile emisyon miktarımızın herhangi bir geçerliliği olmayacak. Bu eğitimi almayan birinin de yaptığı emisyon hesabı ne kadar geçerli ise bizimki de o kadar geçerli, doğru mu anlıyorum. Bu noktada benim kafam biraz karışık. Karanlık noktalar var, aydınlata bilir misiniz. İlgi ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hüsamettin SelçukHüsamettin Bey;
Doğrulama denetimi yaptıracağınız firmalar mevcuttur. Bu denetimi yapan akredite kuruluşlardan bir tanesi AURA ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM DENETİM VE MUAYENE HİZ. LTD. ŞTİ. diğer firmalar için türkak akredite kuruluş arama sayfasından bakabilirsiniz.
Yaptığınız emisyon hesabını doğrulayıcı kuruluşlara doğrulatmadığınız sürece uluslararası bir geçerliliği olmayacaktır.
Burada eğitimi alma amacınız emisyon hesabının geçerliliğinden ziyade bu hesabı ve ISO 14064-1 :2018 sistem kurulumunu nasıl yapacağınızın anlaşılabilmesidir. Doğrulama denetiminde sadece hesaplamalara bakılmadığını yukarıda anlatmıştım. Siz ister eğitim alın ister almayın isterseniz Baş Doğrulayıcı/Denetçi olun yaptığınız hesaplamalar doğrulatılmadığı sürece bir geçerliliği olmayacaktır.

Anladım yani "uluslararası partner" (CDP Turkey/ GRI gibi) bulmamız gerek benim anladığım. Evet eğitim alınabilir, hesaplama için destek alınabilir ama doğrulanmadığı sürece bir geçerliliği yok. Teyit etmek için sordum. teşekkür ediyorum.