• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iso sertifikası eğitimi

Burcu Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Son sınıf öğrencisiyim ve bulunduğum şehirde ISO sertifikaları için 2 ayrı eğitim var.
1. si
1-) ISO 9001:2008 – KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ
2-)ISO 14001:2004 – ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ
3-) OHSAS 18001:2007
4-) ISO 9001 İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ
5-) ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
6-) RİSK ANALİZİ , olmak üzere 12 sertifika

2.sinde ise, 5. ve 6. maddelerde ki sertifikalar yok ve 8 sertifika veriliyor. Ama eğitimi Baş Denetimci Canan Topçu veriyor. Ve her iki eğitim ücreti de aynı.

Sizce hangi eğitime katılmalıyım? Sertifika sayısına mı yoksa eğitimi verene göre mi değerlendirmeliyim? Çok kararsız kaldım. Öneride bulunursanız sevinirim.

Navıga bandrollü uluslararası geçerliliğe sahip eğitim sertifikaları diye geçiyor. Hangisi oluyor o. Katılım sertifikasıysa eğitim sertifikası nasıl alınıyor ? Bu eğitimler 18 saat sürüyormuş. Sonra formaliteden bir sınavla belgeleri veriyorlarmış.

Maalesef 18 saat, 2 günde verilecek eğitim. Ben bu iş başvurularında istenen belgeleri almak istiyorum. Ama anladığım kadarıyla 18 saatse katılım belgesi veriyorlar. Geçerli olanı nereden alabilirim?

Bu kadar eğitim 18 saate sığdırılıyorsa ister sertifika isterse katılım belgesi verilsin değmez. Göz boyamadan başka bir şey değil.

@Burcu Yıldırım

Bunun gibi kısa sürede toplu verilen eğitimlerin kişisel gelişim ve iş hayatınız için hiç bir fayda sağlamayacağı kanaatindeyim. Yönetim Sistemleri işinin içinde biri olarak bu gibi eğitimlere boşuna ücret ödemeyin derim.
Ayrıca yazılan ISO 9001:2008 standardı revize olarak ISO 9001:2015 standardı olmuş olup, ISO 14001:2004 Standardı da revize olup ISO 14001:2015 Standardı olmuşlardır. En azından alacaksanız da; almış olacağınız eğitimin revize standartlardan olmasına dikkat etmenizi öneririm.

ben bu sertifika ve belgeleri mezun olduktan sonra almanı öneririm TSE gibi firmadan alman senin için daha sağlıklı olur. Ama almanda da sakınca yok kendini geliştirmiş olursun, katılım belgesi mi sertifikamı çok dikkat et

12 tane sertifikayı 100 tl ye veriyorlar öyle birşeyse alma sakın hatta şikayet et dicem ama kimi kime şikayet edicen ki sistem bozuk sertifika yada katılım olması önemli değil adam para çalmaya çalışıyorsa eğitimi verecek şirketi araştır internetten derim ...

bende okurken aldım fakat işe girdiğimde bunları kullanamadım çünkü işe girince bu işi yapıcaksanız eğer yeniden bu eğitimleri almanız gerekiyor, belge alacağınız herhangi bir firmadan, ama iş görüşmelerinde bu eğilimleri görmeleri artı puan yazar size

@Burcu Yıldırım

Ben sizi işe alacak biri olsam eğitimi nereden alırsanız alın tarihlerine bakarım. 12 sertifika süresi çok olmalı. Verdiğim eğitimlerde 9001 temel eğitimini 3 gün iç tetkikçi eğitimi 4 günde zar zor yetiştiriyorum. Nereden alırsanız alın aslında iş yerinize özgü olmayacak, sadece belge olarak duracak. Ancak üzücü olan şu ki; işverenler işe alırken belge var mı kurtardık binlerce liradan düşüncesindeler.

Merhaba bir sorum olacaktı, bir firmada işe girdim yetiştirilmek üzere. çevre mühendisiyim ve firmadaki görevim entegre yönetim sistem sorumlusuyum. firmadaki .çevre ve kalite yönetimini yapıcam.
hangi noktadan başlamalıyım, neler yapmalıyım? yardımcı olabilirmisiniz.
bu işi daha önce yapmadım, ilk defa öğrenerek uygulayacağım.
teşekkür ederim şimdiden.

@S. GÖÇ

Bureau Veritas tan aldım. Tüv Nord u da tavsiye edebilirim o da çok başarılı.

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

@GONCA KEKEÇ

Merhaba,
Öncelikle sertifika eğitimlerini alman gerek. Daha sonra standartın her maddesini tek tek inceleyip onun karşılığı olabilecek dokuman ve formlar düzenlemelisin. Bunun için örnek olması adına ADL belge sitesine girip dokumanları incelemeli ve kendi sistemine göre dokumanlar oluşturmalısın.

Benim almış olduğum eğiitim ver sertifikalar bulunuyor.
ama aktif olarak kullanmadığım için konuya hakim değilim

---- Otomatik olarak birleştirilen çoklu mesaj ----

@Esra G.Ö.

Benim almış olduğum eğiitim ver sertifikalar bulunuyor.
ama aktif olarak kullanmadığım için konuya hakim değilim