İstanbul'un yağış çilesi...

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
6
Beğeniler
293
#1
İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış nedeniyle Tuzla ve Sultanbeyli başta olmak üzere birçok ilçede trafik kısa süreli durdu, vatandaşlar yollarda mahsur kaldı.

slide.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve dolu deneniyle Anadolu yakasında Sultanbeyli ve Tuzla'da su baskınları yaşandı. Tuzla İçmeler'de bir alt geçidi su basması sonucu araçlar sular içinde kaldı. Bazı vatandaşların, araçlarını terk ederek kendi imkanlarıyla kurtuldukları öğrenildi.

Vapurla Avrupa yakasına geçen vatandaşlar, Üsküdar'da yağmur altında dolmuşlara binebilmek için bekledi. Ayrıca Pendik, Kadıköy, Sultanbeyli, Maltepe ve Üsküdar;da da birçok binanın zemin ve bodrum katında su baskını yaşandı.

Sağanak yağış Avrupa yakasında da özellikle Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli ve Kasımpaşa'da etkisini hissettirdi. Bu semtlerden itfaiye yetkililerine sayısız su baskını ihbarı geldiği bildirildi.

Sağanak yağış nedeniyle E-5 Karayolu'nda da zaman zaman trafik durma noktasına geldi.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın gece yarısına kadar etkili olacağı öğrenildi.

Kaynak: AA-CİHAN


1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 2.jpg
 

Yukarı Alt