• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İstanbul'un yağış çilesi...

Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#1
İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış nedeniyle Tuzla ve Sultanbeyli başta olmak üzere birçok ilçede trafik kısa süreli durdu, vatandaşlar yollarda mahsur kaldı.

slide.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve dolu deneniyle Anadolu yakasında Sultanbeyli ve Tuzla'da su baskınları yaşandı. Tuzla İçmeler'de bir alt geçidi su basması sonucu araçlar sular içinde kaldı. Bazı vatandaşların, araçlarını terk ederek kendi imkanlarıyla kurtuldukları öğrenildi.

Vapurla Avrupa yakasına geçen vatandaşlar, Üsküdar'da yağmur altında dolmuşlara binebilmek için bekledi. Ayrıca Pendik, Kadıköy, Sultanbeyli, Maltepe ve Üsküdar;da da birçok binanın zemin ve bodrum katında su baskını yaşandı.

Sağanak yağış Avrupa yakasında da özellikle Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli ve Kasımpaşa'da etkisini hissettirdi. Bu semtlerden itfaiye yetkililerine sayısız su baskını ihbarı geldiği bildirildi.

Sağanak yağış nedeniyle E-5 Karayolu'nda da zaman zaman trafik durma noktasına geldi.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre, İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın gece yarısına kadar etkili olacağı öğrenildi.

Kaynak: AA-CİHAN


1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 2.jpg