• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İstekleriniz

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Her türlü ingilizce kitap isteklerinizi bu konu altında dile getirebilirsiniz. Elimizde varsa hemen, yoksa en kısa zamanda yükleriz inşallah :)

istek

industrial water pollution control-W.Wesley Eckenfelder kitabının temini konusunda bilgisi olan varmı acaba...

Hazel hanım araştırmalarım devam ediyor ancak online olarak google books'ta buldum bi tane bunu bi incelemenizi isterim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

AYRICA KİTABI ONLINE SATIN ALMAK İSTERSENİZ... Sadece 65 TL. Satın almak için
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Integrated Solid Waste Management IE : Engineering Principles and Management Issues
Yazar GEORGE TCHOBANOGLOUS HILARY THEISEN SAMUEL A. VIGIL

Provides a junior/senior- level introductory text aimed at civil and environmental engineers, taking a basic introduction to "Solid-Waste Management". The text includes the latest 1990-1991 laws and regulations.

Contents:
Perspectives
1 Evolution of Solid Waste Management
2 Legislative Trends and ImpactsII Sources, Composition, and Properties of Solid Waste
3 Sources, Types, and Composition of Municipal Solid Waste
4 Physical, Chemical, and Biological Properties of Municipal Solid Waste
5 Sources, Types and Properties of Hazardous Wastes Found In Municipal Solid Waste
III Engineering Principles
6 Generation of Solid Wastes
7 Waste Handling and Separation, Storage, and Processing at the Source
8 Collection of Solid Wastes
9 Separation and Processing and Transformation of Waste Materials
10 Transfer and Transport
11 Disposal and Solid Wastes and Residual MatterIV Separation, Transformation, and Recycling of Waste Materials
12 Materials Separation and Processing Technologies
13 Thermal Conversion Technologies
14 Biological and Chemical Conversion Technologies
15 Recycling of Materials Found in Municipal Solid Waste
V Closure, Restoration, and Rehabilitation of Landfills
16 Remedial Actions for Abandoned Waste Disposal Sites
VI Solid Waste Management and Planning Issues
17 Meeting Federal and State Mandated Diversion Goals
18 Implementation of Solid Waste Management Options
19 Planning, Siting, and Permitting of Waste Management Facilities
Appendixes

İsteğiniz üzerine aşağıda verdiğim forumumuz linklerinde kitapları paylaştım.

Bolca paylaşımlar dileğiyle...

Standard Handbook of Environmental Engineering, 2nd Edition
Download

Handbook of Environmental Engineering Calculations, 2nd ed, McGrawHill
Download

@karya_mm

herkese merhablar,

sunum konum olan' rule of the biological treatment in the waste management' bilgi almam için hangi kitabı yada nerelere bakmamı önerirsiniz? yada nasıl yardımcı olabilirsiniz?.

şimdiden çok teşekkür ederim. huzurlu günler dilerim.

Biraz geç oldu ama kusura bakmayın, sunumunuzu yaptınız ne yaptınız bilmiyorum. ancak bunu biological treatment olarak ayrı bulamazsınız sanırım bütün waste management adlı kkitaplara makalelere bakıp derlemeniz gerekebilir.

@_brksn_

Merhaba,

"Ecocities: Rebuilding Cities in Balance with Nature By Richard Register" ve "Ecocity Berkeley Building Cities for a Healthy Future, by Richard Register" kitaplarını arıyorum, yardımcı olursanız sevinirim, kolay gelsin.

Computer Applications in Hydraulic Engineering

Publisher: The Bentley Institute Press; 7th edition (December 1, 2006)
Language: English
ISBN-10: 0971414165
ISBN-13: 978-0971414167

teşekkürler...

Merhabalar , metcalf and eddy nin son baskısı hakkında bilgi verebilir misiniz ? En son hangi sürümü - yıl çıkmıştır ? Şimdiden teşekkürler..

Merhabalar, bitirme ödevimde tüm kapılar Gendebien, A. , “Landfill Gas from Environment to Energy” kitabına çıkıyor. Umarım yardımınız dokunur.

Merhabalar
Ben de bir kitap soracaktım. "Automation Wastewater Treatment Facilities" isimli kitap. Pdf formatı var mıdır acep ben bulamadım da :confused: