Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işyeri/faaliyet tehlike sınıfı taslağı

Konu, 'ARŞİV' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

 1. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ÇMO'dan gelen duyuruya göre, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği Taslağı" hakkındaki görüş ve önerilerimizi, ivedilikle 06 Ağustos 2012 tarihine kadar gorus@cmo.org.tr adresine iletmeniz gerekiyor.

  İlgili taslakta;
  Su, kanalizasyon ve drenaj projelerine yönelik mühendislik ve danışmanlık faaliyetleri ve Başka yerde sınıflandırılmamış diğer mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler (çevre danışmanlığı, güvenlik danışmanlığı, matematikçiler, istatistikçiler, agronomlar vb. tarafından verilen danışmanlık hizmetleri, patent aracılığı vb.) "AZ TEHLİKELİ" sınıf olarak adlandırılmıştır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Zeynep Orhun bunu beğendi.
 2. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, ısıl işlem ve fosfat kaplama işlemleri iş güvenliği açısından çok tehlikeli işlere girer mi sizce? Tebliğde net birşey bulamadım.

  Ayrıca galvanizleme işleri.
   
 3. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Bahsettiğiniz işlemler firmanın ana faaliyet konusu mu ?
   
 4. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  ana faaliyet değil, ürün imal edilirken kullanılan basamaklar. civata, somun v.s. imalatı yapıyoruz. şu ana kadar dışarıda yapılıyordu ancak artık üretime dahil edilecek.
   
 5. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Firmanızın ana faaliyet konusu ne ise ona göre tebliğe bakın,zaten tebliğ taslağında bazı değişiklikler yapılacak.Ana faaliyet konusu dışında,bahsttiğiniz gibi çok tehlikeli faaliyet te içeriyor ise ona göre de değerlendirilebilecek.Her iki konuda da mevcut tebliği ve taslağını incelemenizi öneririm.
   
 6. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim. Sıkıntılı bir durum. ben c sınıfı uzmanım çünkü. neyse belki üretim devreye girene kadar b olurum :)
   
 7. Gizem Kayıkçı

  Gizem Kayıkçı CMNet Üyesi

  arkadaşar platik geri dönşümü ile granül üretimi yapan bir firma hangi tehlikelilik sınıfına giriyor?
   
 8. alpinist87

  alpinist87 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliği' ni inceledim; benim çalıştığım tesisin faaliyet alanı elektronik atık işleme tesisi yani söküm ayrıştırma ve depolama üzerine, elektronik hurda. bu listeye baktığımda faaliyet alanım ile ilgili bir madde göremedim, tehlikeli atık da kabul etmiyoruz zaten tesise.. bu konuda yardımcı olmanızı beklerim.
  Saygılarımla
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?