• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işyerimin tarafıma tazminat davası açması.

Murat Er

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
2012 yılı Arıtma tesisi enerji teşviğinden başvuru süresinin geçmesinden dolayı yararlanamadık. Bir önceki yıl Çevre İl Müdürlüğü ve Bilim Sanayi İl Müdürlüğü yılın başında bir yazı yazarak en son başvuru tarihini belirtmiş. İşyerim de bu yazıya istinaden başvurusunu yapmış. Daha önce bu teşviğe başvuru yapmadığım için, nasıl ve hangi tarihe kadar başvurmamız gerektiği konularında Çevre İl Müdürlüğü ile sözlü görüşmelerde bulundum. Kendilerine Bakanlıktan yazı geleceğini, bu yazıyı bize göndereceklerini bu yazıya göre başvuru yapmamız gerektiğini söylediler. Daha sonra ki görüşmelerimizde yazının halen gelmediğini beklediklerini söylediler. Bu sırada başvuru tarihini 10 gün kadar geçirdiğimizi öğrendik başvurumuzu yaptık fakat reddedildi. Üstlerimin teşviğe başvuru için bana vermiş olduğu bir talimat yok, İl müdürlüğünden gelen bir yazı yok. İşverenim teşvikten yararlanamadığımız için onları zarara uğrattığımı söylüyor. Bu durumda bana karşı bir tazminat davası açsalar kazanırlar mı?

@Fatih Özcan

Çevre mühendisi ve Çevre görevlisi olarak çalışıyorum. Başvurunun gecikmesi konusunda suçlu olarak ben gösteriliyorum. Ama bana yazılı verilen bir talimat yok. Resmi bir kurumdan gelen bir yazı da yok.

@CMNet Okuru

Müdürümün konuyla ilgili görüşme yaptığımdan haberi vardı.

Benimle birlikte mudurumu de sorumlu tutuyorlar. Başvuru Süreci yönetimin değiştiği bir döneme geldi. Yeni yönetim kurulu bizi sorumlu tutuyor.

@CMNet Okuru
Teşekkürler bende bana birşey yapabileceklerini sanmıyorum.