Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Işyerimin tarafıma tazminat davası açması.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Er tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  2012 yılı Arıtma tesisi enerji teşviğinden başvuru süresinin geçmesinden dolayı yararlanamadık. Bir önceki yıl Çevre İl Müdürlüğü ve Bilim Sanayi İl Müdürlüğü yılın başında bir yazı yazarak en son başvuru tarihini belirtmiş. İşyerim de bu yazıya istinaden başvurusunu yapmış. Daha önce bu teşviğe başvuru yapmadığım için, nasıl ve hangi tarihe kadar başvurmamız gerektiği konularında Çevre İl Müdürlüğü ile sözlü görüşmelerde bulundum. Kendilerine Bakanlıktan yazı geleceğini, bu yazıyı bize göndereceklerini bu yazıya göre başvuru yapmamız gerektiğini söylediler. Daha sonra ki görüşmelerimizde yazının halen gelmediğini beklediklerini söylediler. Bu sırada başvuru tarihini 10 gün kadar geçirdiğimizi öğrendik başvurumuzu yaptık fakat reddedildi. Üstlerimin teşviğe başvuru için bana vermiş olduğu bir talimat yok, İl müdürlüğünden gelen bir yazı yok. İşverenim teşvikten yararlanamadığımız için onları zarara uğrattığımı söylüyor. Bu durumda bana karşı bir tazminat davası açsalar kazanırlar mı?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Yazili birsey yoksa kazanamazlar, ortada kanit yok ayrica gorevinizi bilmedigimden soruyorum enerji tesvigine basvurmak sizin goreviniz mi?
   
  Murat Er bunu beğendi.
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Fatih Bey haklı yazılı olarak görevlendirmeniz yoksa hiç birşey yapamazlar.

  Siz il müdürlüğüyle sözlü olarak görüşmeleri yaparken üstlerinizin haberi oluyor muydu?
   
 4. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Çevre mühendisi ve Çevre görevlisi olarak çalışıyorum. Başvurunun gecikmesi konusunda suçlu olarak ben gösteriliyorum. Ama bana yazılı verilen bir talimat yok. Resmi bir kurumdan gelen bir yazı da yok.

  Müdürümün konuyla ilgili görüşme yaptığımdan haberi vardı.
   
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Hem herşeyden haberdarlar hemde sizi mi sorumlu tutuyorlar. İlginç gerçekten.
   
 6. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Benimle birlikte mudurumu de sorumlu tutuyorlar. Başvuru Süreci yönetimin değiştiği bir döneme geldi. Yeni yönetim kurulu bizi sorumlu tutuyor.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kötü olmuş. Sizinle ilgili bir durum oluşacağını sanmam ama eğer durum o kadar ciddiyse müdürünüzle ilgili resmi olmayan birtakım sıkıntılar yaşanabilir diye düşünüyorum.
   
 8. Murat Er

  Murat Er CMNet Üyesi

  Teşekkürler bende bana birşey yapabileceklerini sanmıyorum.
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...