• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

itfaiyeden uygunluk yazısı

Kayıt
15 Haziran 2011
Mesajlar
12
Beğeniler
0
#1
Merhaba arkadaşlar;

Bulunduğum teste itfaiye müdürlüğünden '' itfaiye yönünden herhangi bir sakınca yoktur. '' yazısını almak istiyorum. Bununla ilgili prosedürleri yerine getirdiğimi düşünüyorum. Daha önceden itfaiye müdürlüğünden böyle bir görüş alan bir arkadaş var mı.?
Yangın tüpleri, hidrantlar, güvenlik uyarı levhaları, yangın çıkış merdivenleri vs... bunların dışında eksiklikler varmı diye sormak istiyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
 
Kayıt
11 Ağustos 2011
Mesajlar
42
Beğeniler
55
Şehir
istanbul
#4
öncelikle dikkat etmeni önereceğim bir konu da tesisin alanı..şöyle ki ben de uygunluk yazısı için görüştüğüm ilk yetkili 1 yangın merdiveninin yeterli görürken sonrasında gelen kişiye resmen dil döktüm burasının 1 yangın merdivenine tabi olduguna..bakılan duman dedektörü ve bunun kontrol panosu,yangın çıkışları,itfaiye hortumu,yangın merdiveni,yangın söndürme tüpleri,acil çıkış levhaları ve acil çıkış kapıları..bir de yangın merdiven tipine de dikkat etmeni öneririm.klasik dönerli yangın merdiveni taktırdığımız halde şimdi yanılmıyorsam normal merdiven istiyorlar.düz inişli.bir de genişliği 100 cm olmalıymış en az..dediğim gibi bu en son gelen denetçinin raporuydu.umarım yardımım dokunmuştur.