• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İthalat Konusunda Bilgi

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uğur Metal
Arkadaşlar Merhaba
Çalıştığım firma Almanya ve Hollanda da (plastik yongalar ve çapaklar,plastik ambalaj,plastikler,lastik)ithal alımı yapıyoruz. Bunun için Eçbs'den Motat dan Gelen Tehlikesiz atık olarak kilogramlarını ve ithal olduklarını belirtiyorum sistem üzerinden yapmam gerekn başka birşey var mı?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
YAĞMUR41Merhaba, ambalaj bilgi sisteminden ve kütle denge sisteminden bildirimlerini yapmanız gerekir. Şöyle bir durum var; ambalaj bilgi sisteminde ek 8b den giriş yapmanız gerekir. Hem tat hem gdt lisansı olanlar ek 7b den giriş yapıyor. Bu bildirim yanlış olur. Zaten ithalatı geri kazanım lisansına sahip firmalar yapar.

@Olgaç Sürmelihindi İthalat işlemi süresinde bildiğiniz üzere fatura tarihi, gümrüğe geliş tarihi, atığın millileştiği tarih ve tesise kabul edildiği tarihler farklı olmuş oluyor. Sisteme giriş esnasında almamız gereken tarih fatura tarihi değil mi? Bir de fatura tarihini baz alırsak; diyelim atığın gümrüğe geliş tarihi 1 ay sonra. Tesise kabulü gerçekleşene kadar o atığı stok göstermem gerekir değil mi?

Sadece Geri kazanım tesisleri yapabilir doğrudur. birde Atık ithalat izin belgesi de alınması gereklidir.

Merhabalar,

Elektronik Atık kodları İthalatı Yasak Atıklar listesinde yer almaktadır. Ancak AEEE ithalatı için farklı bir özel durum veya yöntem var mıdır?

Merhaba,

Elektronik atıklar yasaklı atıklar içerisinde yer alıyorsa ithalatının yapılacağını sanmıyorum fakat bu konu hakkında en sağlıklı bilgiyi bakanlığa ulaşarak alabilirsiniz diye düşünüyorum.