Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izin-lisans aşamasında eksiklik yazılması ve 80 gün

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Arkadaşlar günaydın,


  Bir sorum olucak, çevre kanunca alıınması gereken izin.lisan.yönt.liğinde 8 maddesinde bir firrmaya izin lisans sürecinde eksiklik yazılıp bu eksikliklerin seksen gün içerinde tamamlanmasını ve sonra tekrar değerlendirmeye alınacaktır. peki bu seksen günün sonunda tekrar bir eksiklik yazma gibi bir durumu var mı bakanlığın ve eksik kalan evrağın 2. seksen günü evraklar icin verir mi ....

  teşekkürler
   
 2. halimusta88

  halimusta88 CMNet Üyesi

  Merhaba Erkan Bey, izin lisans sürecine girmiş işletme yani GFB si kabul olmuş izin başvurusunda bulunduğunuz bir tesis yetkili kurum tarafından değerlendirilp eksiklilk bildirilir.(80 gün içerisinde eksiklikleri tamamlayıp başvurunuz tamamlamanız gerekiyor) 2.bir kez eksiklik bildrim, ve ek süre diye bir durum söz konusu olamaz. Çünkü GFB işletmeye 1 yıl süreyle verilir. Zaten yetkili merci nie 2.bir kez eksiklik bildirsin ki,ilk başvurunda eksik gördüğü şeyleri 1.sinde sana bildirmek zorunda.Diyelim gözünden kaçtı,unutuldu veya sen yanlışlıkla yanlış evrak yükledin.Bu durumda il müdürlüğü eksiklik bildirmeyip, tesisten Ek belge isteğinde bulunur.Yani eksiklik tekrardan bildirmez,bildiremez die biliyorum.Umarım yardımcı olmuşumdur.
   
  Murat Akyüz bunu beğendi.
 3. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  teşekkür ederim bilgi için halim bey;


  Şöyle düşünelim eksiklikler arasında bir belge var bu belgenin 80 günde yetişmesinin imkansız olduğunu, bu belgede 90 gün içerisinde tamamlanacağı varsayalım , bu süreçte ben sisteme eksik bir belge ile yükleme yaparsam şayet bir 80 gün daha ek süre verir mi ? ( Geçici faaliyet belgmin süresi 2012. aralık ayında bitick )
   
 4. NEGATOSKOP

  NEGATOSKOP CMNet Üyesi

  bakanlık uygun görürse ek süre verebiliyor. yönetmelikte bu belirtiliyor.
   
 5. halimusta88

  halimusta88 CMNet Üyesi

  güzel bir noktaya değindiniz aslında,8o gün içerisnde tamamlanamayacak bir belge olması durumunda, il müdürlüğü ile bu durumu paylaşmanız gerekir,onlarla koordineli olarak hareket etmekte fayda olacağını düşünnüyorum .Çünkü onlar sizin başvurularınız onaylıyacaklar. Gerçekten eksiklik süresi içerisinde tamamlanaılamayacak bir belge ise il müdürlüğü iyi niyetli olabiilir ama sistembuna müsade etmez.Ama sistemle ilgili bizim bilmediğimiz, onların bildikleri şeyler olabilir. Bunu en iyi onlarla paylaşıp öğrenebilirsinzi. Ya da bu durumu bakanlıkla paylaşın.Muhtemelen benim görüşüm eksik bilgi/belgeile başvurunuz onaylanmaz,çevre izin belgenizi vermezler. tekrardan başvru yapmanız istenebilir.Ama dediğimgibi il müdürlüğü ile paylaşmanızı öneririm.
   
 6. halimusta88

  halimusta88 CMNet Üyesi

  ek süreveriliyor bu noktada sıkıntı yok ama 2.bir kez ek süre veriliyor mu ? veriliyorsa yönetmelikte nerede yazıyor,bilgilendirirseniz sevinirim.
   
 7. NEGATOSKOP

  NEGATOSKOP CMNet Üyesi

  sanırım ben başka bir şeyle karıştırdım. ama bunun dışında kendi işletmemin lisans başvurusu için bakanlıkla görüştük. ek süre için gerekçeyi de belirten bir dilekçe yazın dediler. hatta şu an cevap bekliyorum. ayrıca il müdürlüğü bu konuda bir şey yapamıyor. direk bakanlıkla halletmek gerekiyor.
   
 8. halimusta88

  halimusta88 CMNet Üyesi

  illaki bizim bilmediğimiz,il müdürlüklerinin veya bakanlığın bildiği başka şeyler vardır. Bakanlık gerkli gördüğü durumlarda sisteme müdahil olabiliyor, belki ek süre de tekrardan verebilir bu kadarını bendebilmiyorum ama yönetmelik ve şuana kadar ki tecrübelerime binayen böyle bir durumla karşılaşmadım.Bakanlıktan alper bey ile mi bu durumu paylaştınız.
   
 9. Selçuk Baysal

  Selçuk Baysal CMNet Üyesi

  Bizde de aynı durum söz konusu olmuştu. Bakanlığa eksiklik ile ilgili yazı yazdık ve şu tarihe kadar bu belge eksikliğinin giderilerek sisteme yükleneceğini belirttik ve sistem yükleme zamanımızı o güne kadar açık tuttular. Bakanlık bu tarz durumlarda yardımcı olabiliyor.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...