• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin-Lisans Başvurusu Hk.

Gökhan Kutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGT Atık Geri Toplama San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar ,

GFB almış bulunmaktayız ve şuan lisans başvuru sürecindeyiz yani 6 aylık süreçteyiz. Daha önceden Toplama-Ayırma lisansımız bulunmaktaydı ve Geri Kazanım lisansını da ekledik. Aşağıdaki ekte bahsedilen Teknik Uygunluk Raporu nedir bilgisi olan var mı ? Ayrıca Kütle Denge raporları derken neyi kastediyor MOTAT uygulamasında girmiş olduğumuz veriler mi ?Adsız.png

Merhaba,

Teknik Uygunluk Rapor Formatları:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ayrıca Kütle Denge Raporları dediğiniz gibi, MOTAT uygulamasından girdiğiniz raporları PDF'e çevirip birleştireceksiniz. Başvuru yaptığınız aya kadar olanları da yükleyeceksiniz.

Gökhan bey
teknik uygunluk rapor formatlarına buradan ulaşabilirsiniz
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

kütle denge raporları olarakta gfb başlangıç tarihinden itibaren lisans başvurusu yapacağınız aya kadar olan kdsleri ister

çok teşekkür ederim fakat lisansı daha almadığımız için herhangi bir geri kazanım işlemi yok yani toplama-ayırma tesisi lisansımız var şuan eski olan. o yüzden kds raporlarında kafam karıştı.

Yok yok, bu beyan ayları beni yordu. Eski formumuzdan çooook uzağız. Yoksa yaşlanıyor muyum ?
[automerge]1584438208[/automerge]
@Gökhan Kutlu
Hocam GFB almışsan, lisansın ilk aşamasını halletmişsin demektir. İlla ki 5 yıllık belgedeki verileri almayacaksın :utan: Şu an atık alımın serbest.

Gökhan kardeşim merhaba, Cem üstadın dediklerine ek olarak; ambalaj atığı ve tehlikesiz atık geri kazanım için hazırlanacak teknik uygunluk raporunda geçen maddelerde geri kazanım sonucu elde dilen ürün için analiz ve bu ürünün kullanılabilirliği için gönderilen firmadan yazı istenilmektedir. Sen geri kazanım sonucu elde edilen ürün için TSE'ye analiz yaptırman gerekir. Bir de elde ettiğin ürünü başka bir firmaya sattığın zaman bu firmadan ürünlerin uygun olduğuna dair yazı alman gerekir. Ben geri kazanımda çalışırken granül imalatı yapılıyordu ve bu granülleri sattığımızdan firmadan "Müşteri Memnuniyeti Yazısı" başlığı altında yazı alıyorduk. Örnek yazıyı senle paylaşıyorum ve sen kendine göre uyarlama yaparsın. Şimdiden kolay gelsin :)

Ekli dosyalar

• MÜŞTERİ MEMNUNİYET YAZISI.doc
    22.5 KB · Görüntüleme: 44
Bu TSE konusu şart mı ? Satış yaptığımız firmalardan yazı yeterli olmuyor mu ?

@Gürkan Güslü Sana şöyle bir örnek vereyim; tekstil firmasında çalışırken geri kazanım sonucu plastifiyan imalatı için akredite olmuş laboratuvardan analiz yapılmıştı. Teknik uygunluk raporunu hazırlayıp analiz raporunu ekledik ve tesis ek-1 kapsamında olduğu için Bakanlığa başvuru yapıldı. Bakanlık analizi kabul etmedi ve TSE'den yapılması lazım diye şart koştu.

Bir şey daha sormak isterim ben il müd. uygunluk alırken sisteme iş akım şeması ve proses özeti yüklerken paraflı,imzalı yüklemedim. Şimdi bakanlığa başvuruyu yaparken paraflı mı yüklemem gerek acaba @Olgaç Sürmelihindi