• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans belgesi süre bitimi

gamzesylr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Esas Çevre
Arkadaşlar merhaba ben çevre danışmanlığı yapıyorum biraz yeniyim :) size sormak istediğim bir geridönüşüm firmamın izin lisans belgesinin süresinin bitmesine az kaldı yani ortalama 9 ay var önümüzdeki 3 ay içinde belge yenileme yapmam lazım ama bu aşamada neler yapmam lazım adım adım anlatabilirmisiniz. :kötü: bu arada izin lisans konusu tehlikesiz atık geri kazanım.

yönetmeliği inceledim orada sistem üzerinde yapmamız gerekenler yazıyor. bir geri dönüşüm firması için ne gerekli diye sormak istemiştim, misal yaptırılması gereken analizler varmı, vs bunlar gibi

Süre bitimi nedeni ile Çevre İzin ve Lisansı yenileme başvurunuzu başlatabilirsiniz. Orada gerekli evrakları göreceksiniz. Kabaca aklıma gelenler:

İl müdürlüğü uygunluk yazısı,
Teknik uygunluk raporu,
Kütle denge onayları,
Çed kapsam dışı yazısı vs evraklara ihtiyacınız olacaktır.
Analize gelince de ürünün uygunluk analizi gerekebiliyor. Geri kazanım sonucu örneğin sünger geri kazanımında bondeks üretilir. Numune bondeks TSE ye götürülerek analiz yaptırılır. Uygunluğu alınarak teknik uygunluk raporuna eklenir.

@gamzesylr

En az 180 gün önce sistem üzerinden başlatman gerekiyor süreci ama o kadar beklememeni tavsiye ederim. Atıksu analizleri, yeni il müdürlüğü uygunluk yazısı, kütle dengeleri toparlamak falan bayağı sürüyor.

arkadaşlar 9 ay var belge tarihinin sona ermesine bende 3 ay içinde halledeyim 6 ay kalıyor geriye yani :D

@Cem Yılmaz
@Tarık Can
birde alay eder gibi yazmışsınız :D okumamışsınız ki yazdığımı :confused:

@Yasemin Kocabey
çok teşekkür ederimmmm :) ben şimdi işleme başlarsam eksik birşey olursa sorun olur diye korktum :harika:

@gamzesylr
Merhaba, yenileme işlemi için il müdürlüğü uygunluk yazısı, ced yazısı, kapasite raporu, teknik uygunluk raporu. Bir de hava emisyonuna tabi iseniz ve emisyon ölçümüm yaptirildiysa yenileme işleminde emisyon ölçüm raporunu sunarsiniz. Yalnızca tarihinine dikkat edin. 2 senede bir yenilenir. Bir de tehlikesiz atiklari icin kütle denfe sistemini doldurmayı unutmayın. Ürün analizine gelince tse ye numune gönderebilirsiniz. Bununla ilgili bilgileri sizinle paylasirim. Ürettiğiniz ürünlere istinaden müşteri memnuniyet yazısı isterler. Bunlar bende mevcut onlari da paylasirim.

@Olgaç Sürmelihindi
dostum dikkatimi çekti yenileme uygunluğu istiyor mu tekrardan, gfb aşamasına dönmüyorsun diye biliyorum. :oops: kafam karıştı:hihi:

@gamzesylr
açıkçası okudum da 3 ay kala gibi okudum nası oldu ben de anlamadım :D her neyse sistemden çevre izin lisans belge yenileme deyin. herhangi bir şekilde belgenize birşey olmuyor korkmayın :) oradan sizden istenen evraklar net olarak çıkmış olacaktır. çevreye gereksiz başvuru yapmazsınız. tekrardan kolay gelsin. süreç ile ilgili bize de bilgi verirseniz seviniriz, net öğreniriz. :rolleyes:

arkadaşlar bir hastane için gfb başvurusu yapacağım. hastane ile ilgili çed kapsam dışı yazısı mevcuttu ama firma ünvan değişikliğine gitti bunun için yeniden çed değerlendirmesi yapılmalı mı ? Eğer yapılması gerekiyorsa çed değerlendirme için çevre ve şehircilik il müdürlüğüne hangi yazı ile başvuru yapmam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim..

@Halil Dördü
öncelikle hastanede hangi konulu çevre izni alacaksın hava emisyon ? atıksu deşarj ?

gelelim asıl soruya, ekteki dilekçe ile ünvan değişikliği sonrası çed görüşünün hala geçerli olduğuna dair görüş alırsın ;) eke ünvan değişikliği ile belge ve eski çed görüşünü koyarsın.

Ekli dosyalar

• ünvan değişikliği dilekçe.docx
    12.3 KB · Görüntüleme: 23
@Halil Dördü

izinlisans üzerinden izin belgesi aldıysanız sistem üzerinden çevre izini ve lisans belgesi güncelleme sonrasında ünvan değilşikliği sekmesini tıklayarak devam edebilirsiniz.

@Halil Dördü

onun için yenileme talebi yapabilirsiniz. yukarıda bizzat sordum "hava ve gürültü izni mevcut" deyince, buhar kazanı vs. felan var diye düşünmüştüm :D bizimkiler de kapsamdışı

Anlıyamadım siz bana anlatın. Çevre izni var birde çevre izninden muaf yazısı var,ben anlamadım daha detaylı anlatır mısınız.
Halil bey bu arada çevre etki boyut analizi konulu çalışmanızdan haber bekliyoruz.