• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans belgesi süre bitimi

gamzesylr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Esas Çevre
Arkadaşlar merhaba ben çevre danışmanlığı yapıyorum biraz yeniyim :) size sormak istediğim bir geridönüşüm firmamın izin lisans belgesinin süresinin bitmesine az kaldı yani ortalama 9 ay var önümüzdeki 3 ay içinde belge yenileme yapmam lazım ama bu aşamada neler yapmam lazım adım adım anlatabilirmisiniz. :kötü: bu arada izin lisans konusu tehlikesiz atık geri kazanım.

@TAHA UMUT KORKUT vallaha hocam yinede sen bilirsin ama benden tavsiye varsa imkan git bugünden, dediğim gibi işleri çıkabiliyor. Dışarı çıktıklarında başka memurda imzalamayabiliyor evrakları. Ondan dolayı sen işini riske atma. Gidemezsende eğer @Olgaç Sürmelihindi hocamın dediği gibi yönetmelik ekindeki başvuru eklerini tamamlamaya bakın.
Birde not düşeyim belki bilginiz vardır yoktur; sistemde 1 gün yazdığı gün o gün son gün. Yani gece 00:00 da cezaya düşersiniz.

Arkadaşlarında dediği gibi gidebiliyorsanız bugün gidin. Örnek vermem gerekirse bizde il müdürü değişimi oldu. Müdür değişmeden 3 gün önce belge onaya düştü eski müdür imzalamadı yeni müdürün imza yetkisi gelmesi ve bizim yüzyüze iletişimimiz ile 7 günde zoruna belge onaylandı.

Günaydın arkadaşlar bende sizlere bir soru sormak istiyorum. Benim de çevre izni yenileme aşamasında bir tesisim var 6 öncesinden başvurdum ancak eksiklik aldım tamamladım şuan da değerlendiriliyor ancak 20 şubatta çevre izni belgemin süresi doluyor. Benim o tarihe kadar almam gerekiyor değil mi yeni belgeyi yoksa 20 şubatı geçse bile değerlendirildiği için bir sıkıntı olur mu?

Üstadım merhaba, 20 şubata kadar çevre izniniz onaylanır. 20 şubata kadar alınması gerekir. Çevre izni yenileme de amaç; belge geçerlilik tarihinden önce yenileme işlemlerinin tamamlanmasıdır.

Arkadaşlar, onay geldi gerekli uygunluk yazısını yükleyip izin yenileme başlattım başlatmasına da bundan sonra ki süreç nedir üstadlar :)

Tam olarak ne onayı geldi ?

Uygunluk yazısı alındıktan sonra GFB ve İzin belgesi süreçleri var .
Süreyi aşmadıysanız eğer direk izin lisans kısmına ilerleyeceksiniz.
ECBS üzerinden yapılacak tüm aşamalar :)

Herhangi bir eksiklik çıkmazda referans numarasıyla ödenecek miktar bilgileri gelir. Siz de parayı ödedikten sonra çevre izniniz yenilenmiş olur. Şimdiden hayırlı olsun

Bundan sonraki süreç iznin çıkması :) Arada referans numarası kontrolü yapmayı unutmayın.

Çok güzel dediniz de şimdi uygunluk yazısı aldıktan sonra sistem üzerinden Hava Emisyon konulu çevre izni YENİLEME (süre bitimi) takibinde gerekli evrakları yükleyip başvuruda bulundum ama hala onay sürecinde diyor. Eski yani yenilemeye aldığım çevre izni son tarih Temmuz 2020.

Arkadaşların dediği gibi Onay süreci diyorsa zaten onaylanmış demektir. Hadi hayırlı olsun :)

Arkadaşların dediği gibi Onay süreci diyorsa zaten onaylanmış demektir. Hadi hayırlı olsun :)

Taha bey, siz parayı ödediniz. Ödeme yapıldıktan sonra Onay sürecine girer. Tabi imzalama 3 aşamalı olmaktadır. En son il çevre müdürü onaylayacak ve belgeniz çıkacaktır.

"Değerlendiriliyor" yazmakta. Ve önceki hani onaylanan kısmında ki Çevre izni de her gün eksi bilmem kaç diye sayaç sayıyor :D kafam karıştı.