• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

izin lisans eksiklik bildirimi

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
Merhaba ,

geçici faaliyet belgesi için başvuruda bulundum fakat eksiklik bildirimi geldi. ben eksikliğin ne olduğunu sistemden göremiyorum.
eksiklik bildirilen diye sekme var orayı tıklayınca bir şey gözükmüyor. açıklama kısmında sadece bu ibare var.

nasıl görebılırım?

yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar, izin lisans belgesi yenileme süresi için son 10 günüm kaldı ve işletme sahibi değişti bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olursanız çokkk sevinirim.

@hatice BURAL Bu saatten sonra herhangi bir işlemi yetiştirmeniz zor. "İşletme sahibi değişti" derken unvan ve vergi numarası değişti mi? Gerçi çok da bir önemi kalmayacak. Eğer unvan ve/veya vergi no değiştiyse; Çevre İzni Güncelleme bölümüne girip ilgili başvuruyu yapmanız gerekiyor. Ancak bu sürecin tamamlanması birkaç gün sürüyor. Sonrasında da çevre izni yenileme sürecini başlatmanız gerekiyor.

Çevre izni yenileme sürecinde önce Uygunluk Yazısı alınır. Bu süreç internet ortamında başlatılır ve en erken 1 hafta içinde ziyarete gelirler. Onaylanması da en az 1 hafta sürer. Kaldı ki eksiklik verirlerse 1 ay-2 ay civarı sürdüğü de oluyor. Uygunluk yazısı çıktıktan sonra yenileme başvurunuza dosyalarınızı yükleyerek devam edebiliyorsunuz.

Ancak; sizin zaten 7 gününüz kaldıysa muhtemelen hiçbir başvurunuz yetişmeyecek. Sıfırdan GFB ve Çevre İzni alma yoluna gitmiş olacaksınız. Bu süreçte ceza ödemiyorsunuz ancak Çevre İzni bedeline ek olarak (EK - 2 Tesisler için) 1.350 TL fazladan bir GFB ödemesi yapmış oluyorsunuz. İşlemler uzun görülebilir, sadece süreç uzun. Yoksa yapılmayacak işlemler değil.

@hatice BURAL O zaman bence sistemden İl müdürlüğü uygunluk yazısı için süreci başlatın ve diyelim toplama ayırma tesisine sahipsiniz , denetimde kullanılacak fiz,k şartlar tablosunu indirin ve tesis şartlarını göz gezdirin. Özellikle uzaktan erişim imkanı veren kamera kayıt sistemi ve kantar programı aktif olmalı.(ambalaj toplama ayırma ise) Kapasite raporu m3/gün olmalı. Proses özeti ve iş akım şemanız güncel ve vaziyet planlarınız çizili olmalı. Pres makinasının son basım gücünü istiyorlar onu aldığınız firmadan temin edebilirsiniz markası ile birlikte. Sicil gazetesiniz de yazan adres bilgileri ile güncel adres bilgilerini teyit edin. Zaten hangi fiziki şartlara tabi iseniz onu indirip yönetmelikte olması gereken şartlarınıza bakıp onları sağlıyorsanız sorun yok. Araç giydirmeleri, imei numaraları bunları da teyit edin.

.
[automerge]1564049615[/automerge]
Cem bey ve Ömer bey cevaplarınız için çok teşekkür ederim. tesisin vergi numarası değişmedi sadece tesisin işletilme yetkisi bir süreliğine özel bir firmaya verildi. uygunluk yazısını çabuk alabilirim diye düşünüyorum çünkü tesisin fiziki şartlarında eksiklik yok ama ucu ucuna yetişmeye bilir de :/ tesis ek 1 listesinde yer alıyor
tıbbi atık sterilizasyon ve dzenli depolama tesisinden oluşuyor.
[automerge]1564057994[/automerge]
uygunluk yazısı için, sistemde kapasite bilgisi isteniyor ama düzenli depolama ve sterilizasyn tesislerinde bir üretim yok, 0 yazıyorum ama yine olmyor ne yapılabilinir bilgisi olan varmı

Son düzenleme: