• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Izin lisans sistemi ve mobil imza

nazzw

Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Bir aydır halledemediğim bir sorunum var. Önceden kullandıgım ve mobil imza olan hattım 1 yıl kullanmadığım için kapandı. Yeni bir turkcell hat aldım ve mobil imza açtırdım, izinlisans sisteminde "kişi bilgileri"nden telefon numaramı değiştirdim , başka yapmam gereken bir şey var mı bilmiyorum çünkü 1 aydır işe giriş belgemi onaylamaya çalışıyorum neredeyse her gün deniyorum ancak telefondan imzaladıktan sonra internet sayfası tekrar numara yazan yere dönüyor yani sistem otomatik olarak geri dönüyor ve imzalayamıyorum. Eksik yaptığım bir şey mi var ? Eski hattımla hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Bakanlığa da gittim mail ile hata bildirimi yaptılar ancak üzerinden 3 hafta geçti hiçbir sonuç alamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çünkü işimden olmak üzereyim.

Naz Hanım mobil imza sorununuzu halledemiyorsanız size e imza almanızı öneririm kullanımı daha kolay ve sorunsuz çalışıyor.

muhtemelen bilgisayar da java sürümünde ya da e-imza program kurulumunda bir eksiklik vardir. çünkü herhangi bir mobil imza ile imzalama konusunda bir engelleme yok sistemde. evet başkasının imzasi ile imza atmamaniz gerekiyor ama atmaya kalkarsaniz da sistem engellemiyor.

Mobil imzamı başka bir sitede kullanabiliyorum imzada bir sıkıntı yok. Başka bilgisayarlarda da denedim aynı sorun oldu ancak internet explorerdan deneyemiyorm çünkü zaman aşımı hatası veriyor. Chromedan deniyorum. Birde mobil imza kullandığım halde e-imza programı mı yuklemeliyim onu bilmiyordum

İkisini aynı anda kullanamazsınız Naz Hanım, mobil imzanız hiç çalışmıyorsa e imza alabilirsiniz ama başka sitede çalışıyorsa e imza almanıza gerek yok.