• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin Lisans Yenileme Hk.

tuğbak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Geri Dönüşüm
Arkadaşlar merhaba tat ve gdk tesisimiz bir arada lisans yenileme sürecindeyiz. yüklenecek özel belgeler kısmında toplama ayırma kısmı içinde teknik uygunluk raporu yüklememizi istemiş. bunu yaptırmadık daha önce bilgisi olan var mı? gdk kısmı için teknik uygunluk raporumuz mevcut.

Arkadaşlar merhaba, bir tesisimde izin yenileme başvurusu yapacağım. Hava emisyonu ve atıksu deşarjı konularında yenileme başvurusu yapacağım. Yenileme kapsamında tekrardan numune aldırmam gerekir mi? Yoksa iç izleme kapsamında en son hazırlanan rapor yeterli midir?

Cevabınızdan anladığım 1 ay önce olan raporumuzun bir hükmü kalmıyor tekrardan numune gerekiyor. Doğru mudur?

@ardaunlu Aynen öyle. Sizin aldırdığınız iç izleme amaçlı olanlar. İzin için alınanlar farklı. Zaten atıksu raporunun alınış amacına "Çevre İzni Numunesi" gibi ibare yazılıyor. Ayrıca numune alımında İl Müdürlüğü personelleri de geliyor. Dolayısıyla Melbes başvurusu yaptıktan sonra atanan laboratuvarı İl Müdürlüğüne bildirip, koordineli çalışmanız gerekiyor.

Arkadaşlar Merhaba,
Danışmanlığını yapmakta olduğumuz bir işletmemizin evsel atık su arıtma tesisi için atık su konulu çevre izni mevcut. henüz izninin bitmesine de 3 yıl var. bu işletme kullanma suyu için reverse ozmos sistemi kurdu. konsantre atık sularını da kıyıdan denize deşarj edecek. bu konuyla ilgili il çevre müdürlüğünden onay alındı. (PO muafiyeti aşamasında). şimdi biz mevcut izne reverse ozmos sisteminin deşarj suyunu da eklemek istiyoruz. ancak sistemden hangi seçeneği seçeceğimiz konusunda muallakta kaldık. bu konuda daha önce tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? sistemde çıkan seçenekler
  • Çevre izin/lisans yenileme
  • Çevre izin/lisans belgesi güncelleme
  • Çevre izin/lisans konu ekleme/çevre lisans konu güncelleme

selamlar. bildiğim kadarıyla yardımcı olayım. çevre izin/lisans yenileme sekmesini firmalarımın belge geçerlilik süresi bitimi sebebiyle başvuru yaptığımda; çevre izin/lisans belgesi güncelleme seçeneğini unvan değişikliği ve atık kodu eklemede kullandım.
evsel atıksular nereye deşarj ediliyor?

Merhabalar ,

Sizin faaliyetinizdeki durum fikrimce , mevcut izninizin konusunda değişim olacağı için (reverse ozmos ) Konu güncellemeden ilerlemeniz gerekiyor diye düşünüyorum.
Emin olmak isterseniz Eizin@csb.gov.tr adresine maille sorabilirsiniz. Kısa sürede geri dönüş yapıyorlar.

evsel atık sular bahçe sulamada kullanılıyor. onun için mevcut çevre izni var.
[automerge]1603262692[/automerge]
bakanlıktan fatma hanım ile görüştüm.
  • Çevre izin/lisans yenileme seçeneğinden ilerleyin dedi

Arkadaşlar merhaba herkese kolaylıklar diliyorum. Tesisimizin lisansı 10.12.2020 tarihinde sona ermektedir. Lisans yenileme işlemlerine 19.05 2020 tarihinde il müdürlüğü uygunluğa başvurarak başladık yani süre bitiminden altı ay önce 30.06.2020 tarihinde il müdürlüğü uygunluk yazımız onaylandı. Bugün son evrakları yükleyerek başvuruyu tamamlamaya çalışıyorum ama 180 günlük süre geçtiği için başvuruyu yapamazsınız ibaresiyle karşılaşıyorum. 180 günlük sürece girmeden işlemlere başladık ve Rize il müdürlüğüyle görüştüm lisans bitimize son 1 ay kala başvuruyu tamamlayın dendi değerlendirme süresini de göz önünde bulundurularak. bakanlığa mail attım ama dönüş olmadı telefonla da ulaşamıyorum sorun nereden kaynaklanıyordur yardımcı olursanız sevinirim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbakuygunluk yazısına başvurmak yenileme başvuru yapılmış olarak kabul edilmemektedir. uygunluk yazısı değerlendirme süresini de hesaba katarak işlemleri daha erken başlatmanız gerekirdi. muhtemelen izniniz iptal olacak ve yeniden almanız gerekecek. :(
[automerge]1604402265[/automerge]

bakanlığın izin lisans sisteminde 2018 yılında yayınlamış olduğu duyuru​

BELGE SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE YENİLEME BAŞVURULARI HAKKINDA

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği?nin 11 nci maddesi gereğince 5 yıl geçerliliği bulunan çevre izin/çevre izin ve lisans belgelerinin süre bitimi nedeniyle yapılacak yenileme başvuruları, belge geçerlilik süresinin sona ereceği tarihten en az 180 takvim günü öncesinde yapılması gerekmektedir. Bahse konu yenileme başvurularında talep edilen belgeler arasında ?İl Müdürlüğü Uygunluk? yazısı da yer almakta olup, EÇBS?nin devreye alınması birlikte bu süreç elektronik ortam üzerinden yürütülmeye başlanmıştır. Ancak, sistem üzerinden gerçekleştirilen ?İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı? başvuruları, ÇİLY 11.maddesi uyarınca belge yenileme için(en az 180 takvim günü öncesinde) yapılması gereken başvuru olarak değerlendirilmemektedir. Belge geçerlilik süresinin sona ereceği tarihten en az 180 takvim gün öncesinde sistem üzerinden alınmış ?İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı? ve diğer bilgi ve belgelerle yenileme başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede, herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için, İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı başvurularının; değerlendirme süresi ve herhangi bir eksiklik olması durumundaki sürecin uzama durumu da dikkate alınarak yapılması, belge yenileme başvuru tarihinden önce İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı alınabilecek şekilde sürecin belirlenmesi hususlarında; Bilgilerinize

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
tuğbakMerhabalar süre bitimine 180 gün kala başvuru yapmadığınız için izin lisans sürenizin bitimine kadar Geçici Faaliyet Belgesi almanız gerekmekte. Lisans belgenizi yenilersiniz ancak sürece sadece GFB eklenmiş olur. GFB aldıktan sonra ise 1 yıl geçerliliği mevcut. o süre zarfı içerisinde izin lisans belgesi için gerekli belgeleri tamamladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yaaa evet görünen o şuanda beni il çevre yanlış yönlendirdi. Direkt söylediklerini yaptım üzerine araştırmadım haliyle patladı elimde şuan :(