• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin Lisans

@Hasan Uzatıcı
bende tam siz yazarken yazdım ama e-imzayı kullanıp sıkıntı yaşamayan arkadaşlar varmış..

Ben de biraz kurcaladım da tesislerin hangi kapsamda oldukları sıfırlanmış. Yeni düzenlenen haliyle yeniden kaydetmek gerekiyor (EK-2 10.9 bünyesinde gibi) Değişenler için geçerlidir belki de sadece emin değilim ama bi kontrol edin isterseniz.

Bunun dışında, yeni yönetmeliğe göre Ek 2 kapsamına alınan tesisi olan var mı? Tesis ekleme işlemini yapan ya da? Biraz beklemeli miyim sizce?

benim ekim ayi icerisinde GFB red alan bir Ek-1 tesisim vardi. ama ekran goruntusunu koydugum uyariyi veriyor. Red 17/10/2014. GFB Red gelirse 90 gün başvuru yapilamaz diye bir madde mi var acaba ben mi goremedim? üstelik bir de ceaz ödemek zorunda kalacaklar. 1 Kasımdan önce olup da nasil yeni yonetmelige gore degerlendirmisle anlamadim...

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 111
@Tolgay Doğan

17.10.2014 tarihli ret kararından önce ret almış mıydınız?

Yeni yönetmelikte iptal durumları ile ilgili 60 gün, 90 gün başvuru yapılamaz ibareleri bulunmaktadır.

Eksiklik ve düzeltme dolayısıyla red yazılmıştı 2 kez, tam evrakları düzelttim sistem gitti. Şimdi ise onaylamak için girdim (süreç devam ediyor diye) ancak yeni yönetmeliğe göre değerlendirip 90 gün süreci işletmişler. 66 gün başvuramazsınız diye uyarı veriyor. Saçma olmuş devam edenler zaten ufak eksiklikler için reddediliyordu. Şimdi bu konu düzeltilmiş ancak bizi eski yönetmelik kapsamında değerlendiriyor sistem. Bu konuda ne yapmak gerekiyor. İl müdürlüğü bir şey bilemiyorum diyor bakanlıkla görüşün diyor. Nasıl yönetmelik hazırlanıyor anlamadım sorunu çözelim derken yeni aksaklıklar çıkıyor.

@Tolgay Doğan

Dediğiniz gibi ÇİL Yönetmeliği kapsamında değerlendirmeye alınmışsınız, önceki başvurular için geçiş dönemi/süresi olması gerekirdi.
Bakanlık ile görüşerek mağduriyetinden bahsedin bence, "ek süre verilecektir" şeklinde bir ibare geçiyordu, sistem açılmadan önce yanlış hatırlamıyorsam.

Bakanlığımız sunucularında(server) meydana gelen sorun nedeniyle 27.10.2014 tarihi itibari ile
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden e-Çevre İzinleri ile ilgili hizmet verilememektedir. Bahse konu sorunun giderilmesini müteakip e-Çevre İzinleri uygulaması yeniden devreye alınacak olup, sistemin devrede olmadığı süreler dikkate alınarak işletmelere sistem üzerinde gerekli ek süreler verilecektir.

Çevre İzin Lisans Yönetmeliği
Geçiş hükümleri
GEÇİCİ MADDE 1
(3) Bu Yönetmeliğin yürürlük tarihinden önce geçici faaliyet belgesi ile çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesi başvuruları değerlendirme süreçleri devam eden ancak sonuçlanmamış olan işletmelerin işlemleri, başvuruda bulundukları tarihte yürürlükte olan mevzuat çerçevesinde yürütülür.