• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İzin ve lisans süresi

İşletmeler çevre izin ve lisanslarını ne zamana kadar tamamlamalılar? Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Ben bi yerden Haziran 2012 diye duydum ama emin değilim...

Çevre ve Orman Müdürlüğünden kimseye ulaşamıyorum...

Yardımcı olursanız sevinirim...

Not at all

CMNet Üyesi
Cevap: İzin ve lisans süresi

2012 yılının nisan ayına kadar başvuru yapılması gerekmektedir.Nisan ayının başına kadar en azından uygunluk yazısının içeriye verilmesi gerekmektedir.

WalkMan

CMNet Üyesi

Süresiz izinler için 1.4.2012 tarihi son.
Süreli izinler için eldeki iznin bitim tarihinden 1 ay önceye kadar vaktiniz var. ( Başka izin konusu olmaması durumunda. )

WalkMan

CMNet Üyesi

Rica ederim. Ancak siz yine de bulunduğunuz bölgedeki İÇOM ile bu konuyu konuşun. Konuşmanızda fayda var.

Çkagilhy geçici madde 1:
(2) Çevre izin ve lisansları süresiz olanlar ise, bu Yönetmeliğin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde bu Yönetmelik kapsamında çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurusunda bulunur.

MADDE 17 – (Değişik:RG-24/12/2009-27442)
(1) Bu Yönetmelik 1/4/2010 tarihinde yürürlüğe girer.