Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izin ve lisans

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında alya tarafından paylaşıldı.

 1. alya

  alya CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar
  biz ocak ayında çevre izin ve lisansı aldık fakat atık beyan sisteminde kapasite biligilerinde hala gfb görünüyor ve ben bunu bir türlü güncelleyemiyorum ne yapmam gerekiyor acaba
   
 2. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  bizimkinde de öyle. birkaç sene oldu alınalı
   
 3. Abdulkerim DOĞAN

  Abdulkerim DOĞAN CMNet Üyesi

  il çevreye dilekçe vermeniz gerekiyor. eklerde lisansınızı kapasite raporunuzu belirtmelisiniz.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 4. bir de çevre izin lisansınızıda eklemeyi unutmayın.

  üstadım sana bir sey soracağım şimdi mesela bizim firmamız var organizede ve lisanslarımızıda aldık mesela işveren başka bir yerden bir fabrika daha aldı diyelım ozaman onada lisans almamız lazım değil mi?
   
 5. Cansu Demir

  Cansu Demir CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba.

  Çok acil olduğu için yemi konu açamadım. GFB aldığım bir tesisin, izin başvurusu yapamadan GFB süresi geçmiş. İzin başvurusunda bulunabilmek için VALİLİK TESPİT RAPORU İSTEMİŞTİM geçen hafta. Bir sıkıntı olur mu? GFB yeniden başvurulucak o tamam ama il md tesise gittiğinde bir sıkıntı yaratır mı farkeder mi ceza yazar mı? bilen arkadaş varsa cevap verebilirse çok sevinirim.
   
 6. ceza yazmaz geldıgınde sadece nedenını sorabılır neden basvurmadınız diye.
   
 7. Cansu Demir

  Cansu Demir CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim. GFB başvurusunu tekrar yapacağım demek ki . verdikleri valilik tespit raporunu da GFB çıkınca kullanabilir sanırım. Sağolun.
   
 8. gfb yı birdaha süresini geçirmemeye çalısın cünkü bir daha olursa 3 ay basvuramıyorsunuz. valılık tespıt raporu dedıgınız nedir biraz acabılırmısınız?
   
 9. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  sanırım yönetmelikteki bu madde durumunuz ile ilgili bilgiyi verebilir; Geçici faaliyet belgesi iptal edilen veya geçici faaliyet belgesinin süresi içerisinde çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler; bir defaya mahsus olmak üzere, başvuruda bulunulan her bir çevre izin ve/veya lisans konusu için 16 ncı madde uyarınca belirlenen belge bedeli kadar ödeme yaparak tekrar müracaatta bulunur. Bu işletmeler için izin süreci yeniden başlatılır ve işletme kendi adına yeni geçici faaliyet belgesi düzenlenene kadar faaliyette bulunamaz. Bu süre sonunda da çevre izni veya çevre izin ve lisansını alamayan işletmeler üç ay süresince tekrar müracaatta bulunamaz. Geçici faaliyet belgesi veya çevre izin veya çevre izin ve lisansı belgesi olmaksızın faaliyette bulunan işletmeler hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri uyarınca idari yaptırımlar uygulanır.

  @Olgaç Sürmelihindi ekte valilik tespit rapor formatı bulunmaktadır. Emisyon iznine tabi tesislerin gfb'si alındıktan sonra çevre izni aşamasında kullanılmaktadır. Tavsiyem çevre izni için ölçümleri yaptırmadan öncesinde alınmasında fayda var.
   

  Ekli Dosyalar:

 10. anladım tamam biz lisans aşamasındayken emısyon izninden muaf oldugumuz için bununla ilgili bır rapor yoktu. pekı sonrasında alınmasının bır sakıncası olurmu ?
   
 11. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  emisyon konulu çevre iznine tabi olanlar çevre izni için alıyorlar. çünkü valilik tespit rapronun amacı işletmelere geçici faaliyet belgesi verilmesi aşamasında düzenlenen “İl Müdürlüğü Uygunluk” yazısında belirtilen hususların geçerliliğinin tespiti amacı ile İl Müdürlükleri tarafından işletmenin yerinde incelenerek valilik tespit raporu verilmektedir.
  emisyon konulu çevre izninden muafsanız zaten almıyorsunuz.
   
  İrem Bengisu Erol bunu beğendi.
 12. çok teşekkür ederim benim bir sorum daha olacak şimdi bir firmanın çevre izin ve lisansı var ve o firmanın işletmecisi değişti diyelim şimdi yönetmelikte değişikliğe ilişkin sicil gazetesi kapasite raporu ve mevcut çevre izin veya lisans koşullarına uyacağına dair taahhütname ile başvurur diyor. şimdi yeni işletmeci taahhutnameyı ımzalar ama kapasite raporu acaba geçerli olanmı yoksa yenıden duzenlendırme yaparak basvurmak gerekır.
   
 13. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  işletmeci değiştiğinde mevcut çevre izin veya lisans belgesi yeni işletmeci adına online başvuru yapılarak alınıyor. online başvuruda ticaret sicil gazetesi, çevre izni veya lisansı belgesi yenileme ücreti ve taahhütname yüklenmesi isteniyor. benimde 2 firmamın çevre izinlerini değiştirmem gerektiğinde bu belgeleri yükledim ve işlemler tamamlandı ama ben otellere danışmanlık hizmeti sunuyorum. sanayi işlerinden yaklaşık 3 senedir uzağım, sisteme kapasite raporu ile ilgili birşey yükleniyor mu bilmiyorum. daha öncesinde fabrikaya çevre izni aldım ama değişiklik hiç yapmadım o yüzdende kapasite raporu hakkında birşey diyemiyorum. bana kalırsa en sağlıklı bilgiyi il müdürlüğü personellerinden alabilirsiniz, arayıp konuşmanızı yada iyüz yüze görüşme imkanız varsa yakınsanız bir uğrayın derim.
   
 14. putperest

  putperest CMNet Üyesi

  cevabınız ile alakalı değil ama dekontu ne zaman yüklemiştiniz?
  sorunuz ile alakalı değil ancak merakımdan soruyorum. dekont yükledikten kaç gün sonra izniniz geldi. 20 gündür iznin çıkmasını bekliyorum ben
   
 15. anladım şimdi bizdede böyle bir durum olacak. yönetmelikte kapasite raporuda ıstenıyor demiş . peki ücret hakkında bır bılgınız varmı?ben il çevreyle görusurum sizide bilgilendirirm. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. kolay gelsin.
   
 16. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  2013 yılı için 826 tl ücret yatırılmıştı ama 2014 için bilemiyorum bakmadım açıkçası.
   
 17. tamam cok teskkur ederim.
   
 18. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  izin belgeleri dekont yatırıldıktan sonra genelde 15 gün içinde geliyor ama şu sıralar sistemin sorunları nedeni ile yada il müd. yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

  rica ederim, iyi çalışmalar...
   
 19. Cansu Demir

  Cansu Demir CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim bende bu şekilde okudum. Ancak benim merak ettiğim GFB almamış bir tesise valilik tespit raporu başvurusunda bulunduğumda hatalı bir işlem yapıp yapmadığım? Neticede valilik tespit raporu talebi izin aşamasında, GFB çıktıktan sonra yapıldığı için, mevcut durumda müdürlük denetime gittiğinde GFB ' nin süresinin geçtiğini tespit edecekler. Bu durusmda Çevre müdürlüğü' nü arayıp başvurunun iptalini mi istesem diye düşünüyorum?
   
 20. Eylül Terzi

  Eylül Terzi CMNet Üyesi

  Aramanıza gerek yok diye düşünüyorum çünkü sistemde GFB nizin bulunmadığını gördüklerinde size valilik tespit raporunun verilmeyeceğine dair yazı gönderirler.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...