• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin ve lisans

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
merhaba arkadaşlar
biz ocak ayında çevre izin ve lisansı aldık fakat atık beyan sisteminde kapasite biligilerinde hala gfb görünüyor ve ben bunu bir türlü güncelleyemiyorum ne yapmam gerekiyor acaba

@Cansu Demir
birşeyi tam analayamadım gfb 1 yıllık veriliyor ve ilk 6 ay içinde izin başvurularının başlaması için geçerli süredir. sizin süresi geçmiş olduğunu söylediğiniz kısım 1 yıllık süre mi geçti yoksa ilk 6 aydaki başvuru süresi mi geçti?

@Cansu Demir
sistemde herhangi bir uyarı veriyor mu? eğer bir uyarı yok ise o tesise ait ölçüm ve raporları yükleyin. emisyon izni için valilik tespit raporunuz eksik ise onu eksiklik olarak bildirirler ve tekrar yüklersiniz. tabi sistemde yükleme yapabilirseniz bir öneri olarak söylüyorum yasal olarak bir sorun olur mu bilemiyorum.

iyi çalışmalar..

Patlayıcı madde depolayan tesisiler hangi tür izin lisans almak durumunda, ÇKAGİLHY te depolama maddesinde üretim bertaraf var depolama ile ilgili bir madde yok, hangi yönetmeliğe tabi olabilir.(patlayıcı madde taş ocaklarında patlatma yapmak için kullanılacak patlayıcılar)

büyük endüstriyel kazalar, v.b yönetmelikleri?

@Hamdiye Güzel
e-imza değilde mobil imza kullanıyorum ve ara sıra imza süreniz dolmuştur uyarısı veriyor...çıkış yapıp tekrar sisteme girdiğimizde düzeliyor bu durum e-imza için geçerli olur mu bilemiyorum..

Yok ya malesef çıkıp giriyorum yine olmuyor il çevreyi arıyorum kimse net bir bilgide vermiyor .Şöyle gfb başvurusu için belge yüklüyorum imzamı atmak için şifremi giriyorum ama belge bir türlü onaylanmıyor işlem devam ediliyor deniliyor.

vtr kalktığına dair birşey duymadım, geçenlerde de aldık. siz eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın muhakkak almaya çalışın. biliyorsunuz etten püften sebeplerle onay vermiyorlar

Arkadaşlar VTR başvurusu yaptım. Bugün cevap olarak gelen yazıda şu ibare yer almakta;
".... Söz konusu revizyon ile SKHKY Ek-11, 14. maddesinde yer alan Valilik Tespit Raporu emisyon ölçüm rapor formatından çıkartıldığından başvurularda istenmemektedir."