• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Java hataları

bu sahife faideli oldu mu?

• evet

Oy: 4 100.0%
  • hayır

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
İyi günler Arkadaşlar,
Biliyorum forumda buna benzer bir kaç konu mevcut. ancak konu ile ilgili kesin bir çözü yolu mevcut değil. Digital imza kurumlumu tam olara yapılmış olmasına ve javanın yüklü olmasına ragmen bir türlü hata giderilmiyor. explorer, choreme, mozilla ve opreda bu sorun devam etmektedir. ekli olarak almış oldugum java sorunları hakkında bilir kişilerin görüşlerinin burada toplanması istiyorum.

java hata.JPG

java s.JPG

Sorunu çözen kişilerin görüşlerini bekliyorum

Buna benzer bir durumda izlediğim metod şöyle bir şey oluyordu:

- Mevcut java uygulamasını kaldır
- Mevcut e-imza eklentisini kaldır
- web tarayıcıdan ilgili java eklentisini kaldır.
- Java'nın 6.0 verisonunu yükle
- e-imza eklentisini yükle (bakanlığın)
- web tarayıcısına java eklentisini yükle
- Java'yı hiç bir şekilde güncelleme :)

Kolay gelsin

@Melih Coşar
java eklentisi ile diğiyal imza kaldırma nasıl oluyor acaba.

@Mahmut Cimşit
Mozilla'dan eklentilerden kaldır diyorsunuz.
Diğerisi ise denetim masasında program ekle-kaldır'dan çıkıyor. (En azından bende çıkıyordu)

@Mahmut Cimşit

Asagıda belırtmıs oldugum lınkdekı programı ındırıp kurunuz sonra tekrar deneyınız.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Tansel Bey,
vermiş oldugnuz linkten indirdim yükledim. java ile flash player çakışması itimaline karşın onuda kaldırdım . Bütün kütük bilgilerini sildim. tekrar ilgili likteki javayı ve diğital imza kurulum programını sorunsuz kurdum. yine olmadı . kendi bilgisayarımda sorun yok. ancak ofisteki bütün programlarda bu sorunu yaşıyoruz. bunuda tek nededi java oldugunu düşünyorum. ayrıca bazı bölümlerde ek belge istedi linkini veya dosya görüntüle linkini de tıklayamıyoruz.
işte bu sorunların çözümü için bilir kişilerin görüşünü ögrenmek için açtım bu konuyu.
yardımcı olursanız sevinirim

@Mahmut Cimşit

Mahmut bey,
Oncelıkle sunu sorayım kullandıgınız java sürümü nedir , ınternet explorer kac kullanıyorsunuz, digital imza setup programını ındırdıkten sonra yukle butonunu tıklayıp aldıgınız uyarıyı soylermısınız

javanın son sürümünü yükleyiniz. advenced-security-mixed code-disable verica.. ayarını yapınız.dijital imaza kurulum programını yükleyiniz. bilgisayarınızın c sürücüsünde varsa javanın eski sürümlerini kaldırınız. bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Tansel Bey,
kullandıgın java sürümü java 6-24
kullandığım browser: expolrer 8 mozilla chrome opere hepsinde aynı sorun var.
digital imza programın yüklediğimde yükleme tamamlandı diyor. hata veya hata kodu almıyorum.

03124101995 bana ulasırsanız yardımcı olabılırım.

TANSEL Bey,
şimdiki en büyük sorunumuz. bazı ekranlarda örneğin( ek belge- belge görüntüle) gibi tıklanamamaktadır. Bunun sebebi ne olabilir.

Adsız.jpg

@Mahmut Cimşit

Internet explorer dan denermısınız.

explorer chrome mozilla opera hepsi aynı sorunu veriyor. sadece bazı bölümlerde oluşuyor. mesela dekont yükleyecegim tıklanmıyor. protokol imzalayacagım tıklanmıyor.

@Mahmut Cimşit

Bılgısayar ılgılı bır problem teknık konuda yardım alınız yada farklı bılgısayarlarda deneyınız.

Bu Java hataları ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar veya önceki konulardan tarama yapabilecek zamanı olan arkadaşlar her mesajda hata ve çözüm yolunu gösterebilirse yararlı bir arşiv olur bence. İlgilenebilecek arkadaşlardan konuya katılım bekliyoruz. Ona göre konu adı veya ilk mesajı değiştirip arşiv çalışması niteliğinde değerlendirebiliriz.

Bende de belge gösteriminde hata oluyor en gücel sürümü de yükledik olmadı. eski sürümleride denedik olmadı. Tüm tarayıcılarda denedik sonuç yok.

@ibrahim59 İbrahim bey ınternet explorer 10 mu kullanıyorsunuz