• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Java

Müberra Kaşkaya

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba,
bir kaç gündür izinlisans sitesinde belge görüntülemek istediğimde ekteki hata ile karşılaşıyorum. İnternetten araştırdım fakat birşey bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
iyi çalışmalar.

java hata.JPG

java programını tamamen kaldırıp, tekrardan kendi sitesinden kurmanızı tavsiye ediyorum.

@müberraa
denedim bende aynı sorunu yaşadım, bakanlığın sisteminden kaynaklı oldugunu tahmin ediyorum..

Merhaba arkadaşlar . bendede aynı sorun var 2 haftadır java proğramını defalarca sildim yükledim . Ofisteki tüm bilgisayarda denedim. Bakanlığı aradım . Mail attım .Bir kaç gün sonra beni aradılar. Team diye bir proğram indirip benim bilg sistemi kontrol ettiler. sonuçta benim bilg kaynaklı bir sorun olduğunu söylediler. Kendi sistemlerinde bir problem yokmuş. Ben hala açamıyorum belgeleri. Bakanlığın sisteminde sorun var diyerek ihmal etmeyin bakanlık kendi sisteminde sorun olmadığını söyüyor. Madur olmayın arkadaşlar.

Arkadaşlar, yeni aldığım ASUS marka notebook da 64bit Windows 8 işletim sistemi var. Java 32 bit-64bit denesem de. bir türlü başarılı olamadım. Java kuruluyor fakat sistem üzerinde özel tıklamaları yapamadığı için dosyaları görüntülemiyorum-okundu yazısına bile onay işlemi yapamıyorum. Bu sebeple eski W7 işletim sistemli HP marka notebook üzerinden sisteme giriş yapıyorum.

Bu sorunu bakanlığa yazılı ve sözlü olarak ilettim çözüm bulamadı. Bilgisayarcılara sordum yine çözüm yok. Çıkan hata yazısı ekteki ekran görüntülerin altında yer almaktadır.

Bu sorunla karşılaşan birisi var mıdır? Tek bilgisayar kullanmak istiyorum :)

java hata ekran görüntüsü 2 w8.png

java hata ekran görüntüsü w8.png

@Can Avşar

Bende win8 32 bit yuklu. Problemim yok. Ama entersandir explorerda degil chrome da calisiyor.

sorunlariniz bence dijitalimza programi ile alakali. Genelde bu sekilde oluyor

Java ilgili yaşanan sıkıntıları yukarıdaki yazıda okudum. Bende yaklaşık bir haftadır aynı sorunu yaşıyordum. Ama an itibariyle çözdüm :)
Win 8 kullanıyorum. Explorer da 10 yüklü olduğu için explorerda belge görüntülüme hiç çalışmıyor. yani link e tıklanmıyor bile. Bakanlık ie 10 ' göre hazırlanmamış daha :) ama 1 hafta öncesine kadar chromdan belge görüntüleye biliyordum sonra ne olduysa bozuldu. belge görüntüle yemiyordum. Yukarıda müberra hanımın paylaştığı resim gibi bir hata alıyordum. eonur beyin de dediği gibi problem dijital imza kurulumunda. O kurulamadığından hata veriyor. bende her yükleme denediğimde hata alıyorum. erişim engellendi hatası. sonra yükleme çalışyığı dosyaya baktım program files içindeki java klosörü altındaki lib klosründeki ext dosyası olduğunu gördüm. Bu dosyanın özeliklerini girip güvenlik ayarlarından tam denetim verdim. dijital imza dosyasını yüklediğimde yükleme başarılı dedi. ve belge görüntüleme çalıştı.

Bilenler vardir, ben su yontemi kullaniyorum dijital imza icin bi yerlerde okumustum galiba simdi hatirlamiyorum;

Sorun, yonetici olarak baslatmada. Sag tusla yonetici olarak baslatsaniz bile olmuyor.

Programa basit bir isim verin, yani adini onur olarak degistirin mesela.

Sonra bu programi c surucusunun gobegine atin yani alt klasorlere girmeden.

Daha sonra komut istemini donatilardan yonetici olarak baslatin.

C klasorune kadar "cd.." komutunu yazarak cikin.

Daha sonra onur.jar diyin bu sefer hata vermeyecek.

Isteyen olursa ekran goruntusu alarak bir baslikta toplayabilirim.

@E.Onur ÖZÇİÇEKCİ

Dijital ima pc de problemli olarak da olsa kurulu. Google Chrome u yükledim. en azından artık tıklama yapıp java yı açabiliyor. fakat bu seferde hata verip dosyayı göstermiyor. ekran görüntüsü ektedir. Bir bilgisayarcı arkadaş kayıt defterine girip birkaç ayarı değiştirdi diye hatırlıyorum bendeki hata o yüzden olabilir diye düşünüyorum.

javaaaaaaa.png

@Can Avşar

"Dijital imza pc de problemli olarak da olsa kurulu" problemli olarak derken neyi kastettiniz? Hata vere vere mi kurdunuz? O zaman kurmadınız demektir.

1 haftadır bende aynı sorunu yaşıyordum ve İbrahim beyin paylaşmış olduğu link (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) denedikten sonra dosyalarımı indirebildim, bende işe yaradı. teşekkürler..