• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Jeneratör beyanı

turkay23

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar müdürlükte bazı personel 500 saat altı ise yapmanıza gerek yok diyor.Bazısı yapın diyor.
Son durum nedir kaldırıldı mı yapılması gerekiyormu

Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
turkay23
Merhaba,

Kaldırıldığına dair bir ibare yok. 500 Saati geçiyorsanız da bildirmenize gerek yok. Yönetmelik açık, 500 saati geçerse emisyon kaynağı olarak sayıp ölçtür demekte. Elimizde 500 saati geçmediğine dair kanıt olsun amacıyla da bu beyanı yapmaktayız.

Yok cem bey geçmiyor yine yapmamız mı lazım. Her sene mi yapılıyor

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
turkay23Şöyle düşünün; İl Müdürlüğü denetime geldi, aşağıdaki diyalog geçtiğinizde ne cevap vereceksiniz?
+ Jeneratörünüz var mı?
- Evet.
+ Yıllık 500 saatten fazla kullanım var mı?
- Yok.
+ İspatlayın?

:) Her sene yapın, yaptırın. Bildirim önemlidir, İl Müdürlüğü çalışanı ne derse desin yarın bir başkası denetime gelip ister. Mağdur siz olmayın, resmi evraklar elinizi güçlendirir.

Jeneratör bildirimi için örnek bir dokuman/dilekçe var mıdır. Ekine herhangi bir belge eklemek gerekiyor mu. Bir de verdiğimiz zaman geçmiş yıla mı atıfta bulunmalı yoksa önümüzde ki yıl için mi plan sunulmalı. Değerli üstadlarıma saygılarımla

Önceki cevapları görüntüle…
Cem Yılmazüstadım, bu sayfa açılmıyor bende. Sayfa da mı sorun var yoksa bilgisayarın ağında mı problem var bilemiyorum. Bende açılmıyorsa acaba herkeste de mi açılmıyordur diye düşündüğüm için yazmak gereği duydum. Paylaşıma açılmış bir bilginin paylaşılamama durumundan dolayı bilgilendirmek istedim 😊

Merhabalar, sanırım jeneratör çalışma saati beyanı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne onaylatılıyor. Peki bu tarz izin ve beyan dilekçelerinin gönderimi nasıl sağlanıyor? Yani siz nasıl yapıyorsunuz? Posta yoluyla mı yapıyorsunuz yoksa başka bir yol var mıdır?

mehmetilterMerhaba,

Onaylatılmıyor. Bu bir beyan olduğu için, sadece kullanıma dair bilgilendirme yapıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Jeneratör Beyanları için 2 yol izliyorum:
A- Elden götürüp dilekçeleri evrak kayıttan verip, bir nüshasını kendimde saklamak,
B- KEP üzerinden gönderip, delil dosyasını saklamak.

Tercih sizin. Posta ile gönderim yapabilirsiniz ancak bildiğim kadarıyla elinizde evrakın alındığına dair onay olmuyor.

Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim Cem Bey. Yeni başladığım hastanenin çevre izin ve lisans dosyalarına bakıyordum. 2020 için jeneratör beyanının yapıldığına dair dilekçeyi ve dilekçe eki olarak sunulan taahhütnameyi gördüm. Dilekçenin üzerinde İl Müdürlüğü tarafından yapıştırılan bu barkoddan vardı o sebepten ötürü sormuştum.