Jeneratör bildirimi

Kayıt
8 Eylül 2016
Başlık
2
Mesaj
5
Tepki
0
Şehir
bursa
Merhabalar,
jeneratör bildirimi skhkky'nin hangi maddesine göre yapılıyor bulamadım
 
Kayıt
31 Mart 2015
Başlık
0
Mesaj
5
Tepki
0
Merhaba,
Bu bildirim sadece kirletici vasfı yüksek olan tesisler için mi yapılıyor yoksa jeneratör kullanan her tesisin yapması gereken bir bildirim mi ?
 

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Kayıt
19 Aralık 2009
Başlık
21
Mesaj
1.457
Tepki
2.110
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
Jeneratör kullanan her tesis.
 
Önceki cevapları görüntüle…

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Kayıt
19 Aralık 2009
Başlık
21
Mesaj
1.457
Tepki
2.110
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
@Okan Türe Şu açıdan bakın, İl Müdürlüğü size muafiyeti niye veriyor? Emisyon kaynağınız olmadığı için. Siz Jeneratörü 500 saatten fazla kullanırsanız, emisyon kaynağı olmuş oluyor? E nerde kaldı muafiyet? Ne kadar saçma olursa olsun, yönetmelikte yazdığı müddetçe yapabileceğimiz başka bir şey var mı :)
 

Okan Türe

Daimi üye
Kayıt
9 Nisan 2010
Başlık
2
Mesaj
379
Tepki
518
Şehir
İstanbul
Mezuniyet
2011—12
@Cem Yılmaz dediğim gibi bana göre saçma olan bir durum :) Artık bunları aşmalıyız. Zaman israfı, gereksiz kağıt kullanımı. Nerede kaldı sıfır atık 😀 Yönetmelikleri hazırlayanlar keşke sahadaki duruma göre hazırlasa. Neyse umarım düzelir ne diyeyim.
 

muhendis85

Üye
Kayıt
16 Kasım 2011
Başlık
0
Mesaj
4
Tepki
1
Merhabalar, Jeneratör yıllık çalışma saatinin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bildirim zorunluluğu neye göre belirleniyor acaba. 500 saatten az çalışan emisyona tabi değil ama illa her yıl ne kadar çalıştı ise dilekçe ile bildirmek gerekli midir.
 

Cem Yılmaz

a.k.a. Cemgineer
Genel yönetici
Kayıt
19 Aralık 2009
Başlık
21
Mesaj
1.457
Tepki
2.110
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
Mezuniyet
2013—14
Hocam her yıl 500 saat geçmediğini bildirmezseniz, ölçüm isteyebilirler. Bildirimi de yukarıda belirttiğim üzere SKHKKY EK - 5 Madde 2.7 'ye göre yapmanız gerekmektedir. Her yıl yapılan bildirimde illâ ki "... saat çalıştı" şeklinde bildirmeniz zorunlu değil. 500 Saatin altında olduğunu belirtin yeterli.
 
Önceki cevapları görüntüle…
Yukarı Alt