• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kaçak Sigara İmha Tesisi

amine

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
alfa
ARKADAŞLAR MERHABA EL KONULAN KAÇAK SİGARALARIN İMHASINI GERÇEKLEŞTİREN TESİSLER İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN VAR MI?BÖYLE BİR TESİS KURMAK İÇİN GEREKLİ İZİNLER MAKİNELER NE OLMALI

Merhaba @amine
Askerlik görevimi Adıyaman'da gerçekleştirdim.
Yakaladığımız kaçak sigaraları yakarak imha ediyorduk. Bununla ilgili gerekli bir tesis kurulmaya ihtiyaç var mıdır bilemem.
Ancak bakanlık nezrinde bakanlıktan ve belediyeden bir yetkili gözetmen olması yetiyordu.
Gerekli belge ve videolar olay anında çekilip süreç devam ettiriliyordu.
Aşağıda bununla ilgili yönetmelik ve ilgili maddeyi de paylaşıyorum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

23320

Madde 8 : (4 ) te tesislere atıfta bulunulmuş.

Genelde atık bertaraf tesislerine gönderirler, her hangi bir izne gerek yok, atık parçalama makinaları yeterli olur. Önemli olan imha yaptıracak olan kurumun size güvenip işi vermesi :)

Mevcutta atık bertaraf tesisleri sigara, alkol vs. imhası gerçekleştiriyor. Bunun için kırıcı olması yeterli.
Aynı zamanda çimento fabrikaları da fırınlarına atıp direk yakma işlemi gerçekleştiriyor. (uyuşturucu bile dahil polis eşliğinde)
Veya en nihayetinde gümrük bakanlığından duyduğum yine görevliler eşliğinde açık bir alanda yakma işlemi gerçekleştiriliyor.

çok bilgilendirici bir açıklama oldu teşekkür ederim:)
[automerge]1563281528[/automerge]
çok teşekkür ederim deneyip sizide bilgilendiririm.:)
[automerge]1563281658[/automerge]
bununla ilgili bir tesis olduğunu orada bu tarz işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediğini merak etmiştim teşekkür ederim bilginiz için:)
[automerge]1563281702[/automerge]
çok teşekkür ederim deneyip sizi de bilgilendiririm.:)