• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve tekrar kullanımı

Onur Eren

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Kasım 2010
Mesajlar
29
Beğeniler
1
#1
meraba arkadaşlar bitirme tezim için kağıt endüstrisi atıksularının arıtımmı ve membran prosesler ile geri kazanımı hakkında bilgi veya kaynağı olan varsa paylaşabilir mi?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.308
Şehir
Astana
#2
Onur bey merhaba,

Öncelikle tezinizde ne aşamadasınız. EKK kitaplarında aradığınızı bulabilirsiniz. Bende tezlerde var fakat direk tezi paylaşmam doğru olmaz.
 

Onur Eren

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Kasım 2010
Mesajlar
29
Beğeniler
1
#3
merhaba fatih bey tez için başlangıç aşamasındayım ilk önce kağıt endüstrisi atıksularının karakteristikleri hakkında bilgi gerekiyor daha sonra da bu atıksuların arıtımı için uygulana yöntemler ve ve bir uygulama yapmayı düşünüyorum ve daha sonra da bu atıksuların tekrar kullanımı için membran proseslerden yararlanmayı planlıyorum yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim çeşitli makaleler de olabilir
 

Onur Eren

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Kasım 2010
Mesajlar
29
Beğeniler
1
#5
saolasın arif kardeş çok güzel bilgiler paylaşmışsın başlangıç için madem aynı tezi aldık bende bulduğum kaynakları seninle paylaşmaya çalışıcam tekrar teşekkür
 

Onur Eren

CMNet Üyesi
Kayıt
24 Kasım 2010
Mesajlar
29
Beğeniler
1
#6
fatih bey merhaba bana kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve membran proseslerle geri kazanımı hakkında kaynak paylaşabilirmisiniz bikaç önce konuşmuştuk:) şunu da ekliyeyim aynı zamanda ben bir kağıt fabrikası ele alarak bu kaynaklar ışığında bu tesisin ve membran sistemin tasarımını da yapicam yardımcı olabilirseniz sevinirim tasarım işi de olduğundan biraz kasıcak galiba ama yapicaz inş.
 
K

Kübra Arslan

#9
EKK dersi sunumdu :D ayrıca Yök'ün tez sitesine de bakmanı öneririm. çok yararlı bilgiler bulabilirsin.