• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve tekrar kullanımı

Onur Eren

Kayıtlı Kullanıcı
meraba arkadaşlar bitirme tezim için kağıt endüstrisi atıksularının arıtımmı ve membran prosesler ile geri kazanımı hakkında bilgi veya kaynağı olan varsa paylaşabilir mi?

Onur bey merhaba,

Öncelikle tezinizde ne aşamadasınız. EKK kitaplarında aradığınızı bulabilirsiniz. Bende tezlerde var fakat direk tezi paylaşmam doğru olmaz.

merhaba fatih bey tez için başlangıç aşamasındayım ilk önce kağıt endüstrisi atıksularının karakteristikleri hakkında bilgi gerekiyor daha sonra da bu atıksuların arıtımı için uygulana yöntemler ve ve bir uygulama yapmayı düşünüyorum ve daha sonra da bu atıksuların tekrar kullanımı için membran proseslerden yararlanmayı planlıyorum yardımcı olabilirseniz gerçekten sevinirim çeşitli makaleler de olabilir

benim bitirrme tezim de kağıt end. ile ilgili bu dosyalara bi bak belki işine yarayabilir

Ekli dosyalar

• kagıt 1 düzenlenecek.doc
    431 KB · Görüntüleme: 505
  • kagit 2 düzenlenecek.doc
    553.5 KB · Görüntüleme: 397
  • kağıt3 düzenlenecek.docx
    899.7 KB · Görüntüleme: 536
  • atık kağıt geri kazanım.ppt
    688.5 KB · Görüntüleme: 481
  • atık kağt.doc
    803.5 KB · Görüntüleme: 309
saolasın arif kardeş çok güzel bilgiler paylaşmışsın başlangıç için madem aynı tezi aldık bende bulduğum kaynakları seninle paylaşmaya çalışıcam tekrar teşekkür

fatih bey merhaba bana kağıt endüstrisi atıksularının arıtımı ve membran proseslerle geri kazanımı hakkında kaynak paylaşabilirmisiniz bikaç önce konuşmuştuk:) şunu da ekliyeyim aynı zamanda ben bir kağıt fabrikası ele alarak bu kaynaklar ışığında bu tesisin ve membran sistemin tasarımını da yapicam yardımcı olabilirseniz sevinirim tasarım işi de olduğundan biraz kasıcak galiba ama yapicaz inş.