• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kağıt geri dönüşümü

amine

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
alfa
arkadaşlar merhaba geri dönüşüm tesisinde toplanan kitaplar pres makinasında preslenememekte konuyla ilgili nasıl bir yol izlenebilir yardımcı olabilir misiniz.

Merhaba ,
Geri dönüşüm tesisinde mi toplama ayırma tesisinde mi ?
Geri dönüşüm için preslemeden prosese sokma ihitmaliniz yok mudur ?

Sorunuzu tam anlayamadım ama bu söylediğiniz toplama ayırma tesisinde sorun teşkil eder pres makinası tamir ettirilir ve balyalama işlemine devam edilir.Şu durumda geri dönüşüm için izleyebileceğiniz bildiğim kadarıyla alternatif yol yok.

Kitapları şınaydır sistemli makinadan geçirip parçalandıktan sonra preslenmesi gerek...
Kitap tüm olarak presnelemez, preslense dahi dağılır.
Şınaydır hava fan sistemiyle parçalanıp bant yardımıyla pres havuzuna dökülmeli.

Kitaplar pres için mukavemetli malzemedir. Karton veya kağıt kırpıntıları gibi değildir. Miktar çok iş uzun zamanlı ise daha kuvvetli bir pres veya konteyner gibi yerlerde biriktirilip gönderilebilir. En olmadı tesisinizde arzani makas denilen bıçaklı kesme sistemleri var ise orada kesip presliyebilirsiniz

GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE FATİH BEY TEŞEKKÜR EDERİM.

TEŞEKKÜR EDERİM GÖKÇENUR HANIM

ŞINAYDIR SİSTEMLİ MAKİNA TESİSTE YOK PRES MAKİNASINA KONULUYOR ORADADA SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ DAĞILIYOR.

DEDİĞİNİZ GİBİ KESME SİSTEMİ UYGULANABİLİR.TEŞEKKÜR EDERİM.

arkadaşlar merhaba, sizden bir fikir almak isterim. elimde 7-8 ton kadar kaliteli kuşe kağıda baskılı olacak şekilde katalog vb. dergi formatinda kağıt malzeme var. ben bunları geri dönüştürerek tekrar kullanmak ve dönüşen kağıtlardan yeni kataloglar yaptırmak istiyorum. bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? bu arada Antalyada yaşıyorum, biraz araştırdım ama pek olumlu sonuç elde edemedim.

Merhaba, açıkçasını söylemek gerekirse kağıt fabrikalarının birçoğu büyük firmalar ve yüksek tonajlarla çalışıyorlar. Sizin bahsettiğiniz miktarlarda tek sefere mahsus alım yapıp, özel bir üretime yanaşacaklarını pek sanmıyorum.

Bu arada kuşe kağıdı geri dönüşüm açısından en sıkıntılı ve değersiz kağıt türü

Ayrıca kağıt geri dönüştükçe kalitesi bozulur yani kuşe kağıdı geri dönüşüme verip tekrar kuşe kağıt alamazsınız.

bir görüşeyim teşekkürler
[automerge]1593767350[/automerge]
yok yok amaç kuşe kağıt almak değil zaten. hatta ne kalitede kağıt olduğu önemli değil, yeterki yeni ürün alabilecek bir kağıt ortaya çıksın