Kağıt proses atıkları

c.s.gül

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
30 Mayıs 2011
Mesajlar
13
Beğeniler
2
Şehir
Gümüşhane
#1
Merhaba arkadaşlar bir konuda sizlerinde fikirlerini almak istemiştim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Kağıt geri dönüşüm tesisinde üretim sırasında oluşan proses atıklarını(atık kağıtlar üzerindeki plastik kaplamar,bantlar,ayrıştırılamayan poşetler ve diğer atıklar,%90 yakını plastik atık)en ekonomik şekilde nasıl bertaraf edebilirim.Proses atığı olduğu için ıslak ve aylık ortalama 250 ton civarı çıkmakta.Çöp depo sahası biraz maliyetli oluyor.
 

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
0
Beğeniler
276
#2
yakmayı deneme gibi bir imkan var mı?
uygun bir sistem ile kağıt-plastik atıklar kurutulup bir sonraki adımda yakılabilir. içeriğindeki sudan arındırılırsa kolayca yanan, kül bırakmayan, emisyonu düşük, kesikli çalıştırılmaya müsait bir sistem olabilir gibi geliyor bana.
hava kirliliği kimyasındaki bilgilerimden hareketle internetten ulaşılabilecek kaynaklara baktığım kadarıyla 1 litre suyu 0.11 litre fuel oil ile buharlaştırabiliyoruz. tabii su içeren yakıtlar için kalorifik değer hesaplamalarındaki mantıkla. ardından kalan ise susuzlaşan kağıt plastik, bu çıktı sistemin kendi besleme yakıtı da olacağından fuel oil miktarı işletme ile düşecektir.
 

c.s.gül

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
30 Mayıs 2011
Mesajlar
13
Beğeniler
2
Şehir
Gümüşhane
#3
Eyüp Bey kendi fabrikamız bünyesinde yakma imkanımız yok fakat nem miktarını azaltarak çimento fabrikasında yakma işlemi gerçekleştireceğiz artık.İlginize teşekkürler.
 

Yukarı Alt