Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kağıt proses atıkları

Konu, 'ARŞİV' kısmında c.s.gül tarafından paylaşıldı.

1. c.s.gül

c.s.gül CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar bir konuda sizlerinde fikirlerini almak istemiştim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Kağıt geri dönüşüm tesisinde üretim sırasında oluşan proses atıklarını(atık kağıtlar üzerindeki plastik kaplamar,bantlar,ayrıştırılamayan poşetler ve diğer atıklar,%90 yakını plastik atık)en ekonomik şekilde nasıl bertaraf edebilirim.Proses atığı olduğu için ıslak ve aylık ortalama 250 ton civarı çıkmakta.Çöp depo sahası biraz maliyetli oluyor.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

yakmayı deneme gibi bir imkan var mı?
    uygun bir sistem ile kağıt-plastik atıklar kurutulup bir sonraki adımda yakılabilir. içeriğindeki sudan arındırılırsa kolayca yanan, kül bırakmayan, emisyonu düşük, kesikli çalıştırılmaya müsait bir sistem olabilir gibi geliyor bana.
    hava kirliliği kimyasındaki bilgilerimden hareketle internetten ulaşılabilecek kaynaklara baktığım kadarıyla 1 litre suyu 0.11 litre fuel oil ile buharlaştırabiliyoruz. tabii su içeren yakıtlar için kalorifik değer hesaplamalarındaki mantıkla. ardından kalan ise susuzlaşan kağıt plastik, bu çıktı sistemin kendi besleme yakıtı da olacağından fuel oil miktarı işletme ile düşecektir.

3. c.s.gül

c.s.gül CMNet Üyesi

Eyüp Bey kendi fabrikamız bünyesinde yakma imkanımız yok fakat nem miktarını azaltarak çimento fabrikasında yakma işlemi gerçekleştireceğiz artık.İlginize teşekkürler.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...