• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kağıt proses atıkları

c.s.gül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yıldızlar SSS Holding Yıldız Bakır A.Ş.
Merhaba arkadaşlar bir konuda sizlerinde fikirlerini almak istemiştim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Kağıt geri dönüşüm tesisinde üretim sırasında oluşan proses atıklarını(atık kağıtlar üzerindeki plastik kaplamar,bantlar,ayrıştırılamayan poşetler ve diğer atıklar,%90 yakını plastik atık)en ekonomik şekilde nasıl bertaraf edebilirim.Proses atığı olduğu için ıslak ve aylık ortalama 250 ton civarı çıkmakta.Çöp depo sahası biraz maliyetli oluyor.

yakmayı deneme gibi bir imkan var mı?
uygun bir sistem ile kağıt-plastik atıklar kurutulup bir sonraki adımda yakılabilir. içeriğindeki sudan arındırılırsa kolayca yanan, kül bırakmayan, emisyonu düşük, kesikli çalıştırılmaya müsait bir sistem olabilir gibi geliyor bana.
hava kirliliği kimyasındaki bilgilerimden hareketle internetten ulaşılabilecek kaynaklara baktığım kadarıyla 1 litre suyu 0.11 litre fuel oil ile buharlaştırabiliyoruz. tabii su içeren yakıtlar için kalorifik değer hesaplamalarındaki mantıkla. ardından kalan ise susuzlaşan kağıt plastik, bu çıktı sistemin kendi besleme yakıtı da olacağından fuel oil miktarı işletme ile düşecektir.

Eyüp Bey kendi fabrikamız bünyesinde yakma imkanımız yok fakat nem miktarını azaltarak çimento fabrikasında yakma işlemi gerçekleştireceğiz artık.İlginize teşekkürler.