• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kalite eğitimleri

Oze

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Doğa çevre ve danışmanlık Şti
merhaba ; kalite yönetim sistemleri ve iç denetçi sertifikası için eğitim almayı planlıyorum. (iso 9001, 14001 ve 18001) Bunlarla ilgili daha önce eğitim alıp önerebileceğiniz bir firma var mıdır ?

Kurslara gitmeye gerek yok online üzerinden uzaktan eğitimle alinabiliyor bir üniversite vardi 6 sertifika 200 liraydi

Ben TSC Akademi'den eğitimi ve sertifikalarımı almıştım. Sayın Serbay CEYLAN eğitimi vermişti, çok verimli ve eğlenceliydi. Size de tavsiye edebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Oze
Eğer aktif olarak bir firmada bu işi yapmıyorsanız almaya gerek olmadığını düşünüyorum. Çalıştığınız firma zaten size bunu kendi belgelendirme firmasından eğitimini aldırır. Ayrıca herkes bu işin kağıt üstünde parayı verdiğin zaman aldığın bir şey olduğunu bilir.

Söylediklerinizde haklılık payı da var ancak kendi adıma şunu söyleyebilirim ki ben şuan çalıştığım işi, 2 yıl önce aldığım bu sertifikalar sayesinde buldum :) Bu sertifikalara sahip olduğum için şuan hem Belgelendirme Uzmanlığı hem de Çevre Mühendisliği yapıyorum kurumsal bir firmada :) Yani almanın bir zararı olmaz CV için güzel bir detay olduğunu ve yeni iş imkanları doğurabileceğini düşünüyorum.

@Berilctp

Şanslısınız o zaman çünkü bana hiç bir fayda sağlamamıştı :) belgelendirme firmalarının işini iyi yapmadığını düşünüyorum zaten objektif bakamıyorum maalesef :)

@Ozgebilgic6526
TSE nin bu konularla ilgili eğitimleri var oradan almanızı öneririm. 200 tl ye 6 sertifika gibi alınan sertifikalar çok geçerlilik sağlamaz diye düşünüyorum.

piyasada 100 -200 tl ye 12 tane sertifika veriyorlar netten bakman lazım bazen sadece kafa şişmesine neden olabilir cv de nokta atışı için acele etmeden araştırma yapman lazım yoksa havada kalır herkesin fikri vardır elbette hangi belge hangi sektörde lazım oluyor bakman lazım ..

@S.GÜNERALP
Teşekkür ederim. Ben de o bahsettiğiniz gibi eğitimlerle çok karşılaştıgım için özellikle sormak istedim. TSE yi bilmiyordum onu mutlaka değerlendireceğim

@Ferhat Elçi
Yukarıda da yazmışsınız google dan da forumdan da aradım dediğiniz gibi çok karışık olduğu için bi daha konu açmak istedim . Her yerde karşıma çıkan o 100-200 TL lik eğitimlere güvenmedigim icin konu açtım. Gayet de faydali oldu teşekkürler :)

@Berilctp Merhaba Beril,
ikinci sınıfdayım ben de bu sertifikadan alabilir miyim belirli bir geçerlilik süresi var mı sertifikanın

@Ozgebilgic6526
ne demek iyi araştırma gerektiriyor ondan önce hangisi işime yarar diyip bakmak lazım daha da faydalı olur kolay gelsin .. :)

@Mehmet Baytemur

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla bir geçerlilik süresi yok, sadece yönetim sisteminde köklü bir değişiklik yapılırsa revizyonun eğitimini almak gerekebilir yenilikleri öğrenmek için. Yani yeni eklenen maddeleri / madde değişikliklerini öğrendikten sonra tekrar bir sertifika alınmasına gerek yoktur. Alabilirsin sertifikayı, ben de 3. sınıfta almıştım.

Yönetim sistemi sertifikalarını almayı planlıyorum. Araştırmalarıma göre eğitim veren birçok firma var ve bazılarının maliyetleri çok daha yüksek. Bureau Veritas, TSC akademi ve daha nicesi. Hangi firmayı, neyi baz alarak tercih edeceğim konusunda kararsızım. Şirkette çevre yönetim sistemi konusunda etkiliyim fakat herhangi bir sertifikaya sahip değilim kimsede talep etmedi şuana dek. Ama ilerde daha iyi iş fırsatları çıktığında bu konularda tecrübeliyim ama sertifikalarım mevcut değil demem ne derece mantıklı(!)
yorumlarınızı beklerim

Merhaba ; konuyu ben de çok araştırdım anladığım kadarıyla belgeyi aldığınız bi firmanın önemi yok, önemli olan iç tetkikçi/baş denetçi sertifikasını alıyor olmanız. Tüvtürk ile görüştüm 3500 gibi rakam istediler ama dediğiniz gibi 300-400 TL gibi rakamlara eğitim veren firmalar da var, eğitim seviyeleri mutlaka fark ediyordur ancak sonuçta verilen belgenin geçerliliği aynı olduğu için sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz bence.

@Burcu_

Çevre yönetim sistemi temsilcisi değilsiniz sanırım. Çünkü eğitim almadıysanız bu uygunsuzluk. Firma içi 2015 versiyon güncelleme eğitimi aldırabilirsiniz çalıştığınız belgelendirme firmasından. Hem daha uygun fiyata gelir hem de daha fazla iç tetkikçi olur. Firmada eğitim verilmezse ve şu an bu işi yapıyorsanız en ucuzu hangisiyse ondan eğitim alın.