• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kalite Sektöründe Belgelendirmenin Önemi

Kayıt
22 Ocak 2012
Mesajlar
10
Beğeniler
18
#1
Kalite Sisteminin işletmelere faydası anlatmakla bitmez. Genellikle Kalite sistemi kurulmamış işletmelerde personeller sistemsizlikten, başıbozukluktan yakınırlar. Çünkü kimin ne iş yapacağı, nasıl kayıt altına alınacağı, görev ve sorumluluklar belli değildir. Bu durum herkes için bir problem teşkil eder. Kafa karışıklığına neden olur. Ama Kurulmuş bir Sistem öyle mi? Herkesin ne iş yapacağı, nere de ne kayıt tutacağı, görev ve sorumluluklar bellidir. Bence Sistem olmayan bir yerde çalışmak hem daha zordur hem de sıkıntılıdır.

''Belgelendirme olmadan Sistem olur mu?'' Evet, tabi ki de olur. Ama belgelendirme de yapılmışsa çifte kavrulmuş fıstıklı baklava gibi olur. Tadına doyulmaz..

Eki Görüntüle 11508

Sistem olmadan belgelendirme yapılamaz ama belge olmadan sistem kurulabilir. Bana göre bu ikili mükemmel şekilde birbirini tamamlıyor. Farz edelim bir sisteminiz var ve belgelendirme yapmadınız. Peki neden? Belgelendirme çok mu pahalı? Paranız mı yok? Her şeye harcayabildiğiniz paranız ona mı yetmedi? Diye sormak geliyor içimden. Arkadaşlar belgelendirme işlemi boşa giden para gibi düşünmeyin. Siz bu işlemi yaparak onca emekle kurduğunuz sistemi taçlandırıyorsunuz hem de uluslararası firmalar eşliğinde. Bundan güzeli var mı? Kendinizi ve işletmenizi bundan mahrum etmeyin.