• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

"KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009

Sadiye Yüce

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
SAYIN LİSTE ÜYELERİ,

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2010 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

23–24 Ekim 2009 (Cuma – cumartesi) tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ” ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir.

Saygılarımızla.

Eğitimin AdıKAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİLİĞİ EĞİTİMİ
Eğitim Tarih23–24 Ekim 2009 (Cuma – cumartesi)
Eğitimin Saatleri 09.30–17.00
Katılımcı Sayısı25 Kişi
Ön Kayıt Tarihleri18 Eylül – 21 Ekim 2009
Ad, soyad, iletişim bilgilerinizi, oda üyesi iseniz oda sicil numaranızı ve bilirkişilik yapacağınız ili egitimist@cmo.org.tr adresine bildirerek ön kayıt işleminizi tamamlayınız. (başvuru epostalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)

Kesin Kayıt Tarihleri18 Eylül – 23 Ekim 2009
Gerekli Ön KoşulOda üyeliği ve aidat borcu bulunmama şartı aranmaktadır.
Eğitimin Hedefi“Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik” 24.11.2006 tarih ve 26356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
İlgili Yönetmelik gereği hazırlanan “TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esaslar“ da TMMOB Yönetim Kurulu’nun 10 Şubat 2007 tarih ve 239 kararı ile yürürlüğe girmiştir.

Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2008 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek mensuplarından oluşturmak zorundadır.

İlgili mevzuat çerçevesinde bilirkişilik yetki belgesi verilmesi sürecine ilişkin olarak zorunlu eğitim ve belgelendirme çalışmaları Odamızca devam etmektedir.

Bu kapsamda Odamız Kamulaştırma Bilirkişi Eğitimleri’ne ilişkin program ve koşullar aşağıda yer almakta olup, başvuru için üyelerimizin ilgili birim ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
Eğitimin Kapsamı· TMMOB ve Oda Mevzuatı ve Bilirkişilik İlkeleri
· Hukuksal Çerçeve
· İlgili Mevzuat
· Çevre Mevzuatı
· Taşınmaz Değerlemesi ve Esasları
· Bilirkişi Raporlarının Hazırlanması
· Kamulaştırmanın Sosyal ve Ekonomik Etkileri
· Sınav
BelgeTüm eğitimin % 100'une katılanlar sınava girmeye hak kazanacaktır. Eğtimi sonunda yapılacak değerlendirme sınavında katılımcılar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Buna göre 70 ve daha üstü not alan katılımcılara “Bilirkişilik Sertifikası” verilecektir
Eğitimin YeriTMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Eğitim Salonu
İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 Kat:2 Tünel - Beyoğlu
İrtibat Tel:Tel: 0212 245 89 15–16
Fak: 0212 245 89 17
E-posta egitimist@cmo.org.tr
Eğitim Ücretine Dâhil OlanlarEğitim Notları
Öğle Yemeği
İkramlar

Eğitim Ücreti250 YTL