Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kamulaştırma bilirkişiliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında Yasemin Aslantürk Çebi tarafından paylaşıldı.

 1. Arkadaşlar odanın yapmış olduğu kamulaştırma bilirkişiliği eğitim notları elinde olan var mı?
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Birde bu konuda, yapan kişiler bilgi paylaşabilir mi? Tam olarak nedir bu iş nasıl yapılır kimler yapabilir? Nasıl faydalar sağlar?
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Evet maille beraber benimde haberim oldu. Açtım yönetmeliğe de baktım. Orada da cvplar bulamadım. Öncelikle Çevre Mühendisi olarak ne gibi kamulaştırma davalarına bakıyoruz? En azından genel hatları ile çizebilecek olan var mıdır?
  Mesleki tecrübe demiş. Buraya odaya kayıtlı olunan yıl mı anlamalıyım. Çünkü burada birçoğumuz Isg ve Çevre danışmanlığı üstünde çalışıyoruz. Ve bunların kamulaştırma ile hiç bir alakaları yok.
  Bir değer hususta ;

  Bilirkişi listelerinin oluşturulması

  MADDE 7 – (1) Birliğe bağlı ihtisas odaları tarafından üyelerinin oturdukları yer göz önüne alınarak her il için seçilecek on beş ilâ yirmi beş kişiden oluşacak liste her yıl Ocak ayının ilk haftası içerisinde hazırlanarak Valiliklere sunulur. Valilikçe onanmasını müteakip liste il merkezi ve ilçelerdeki asliye hukuk mahkemelerine gönderilir.

  (2) İl merkezleri için il idare kurulları, ilçe merkezleri için ilçe idare kurullarınca bu bölgede oturan ve bu bölgede gayrimenkul sahibi olan mühendis ve mimarlar arasından seçilerek oluşturulacak on beş kişilik liste Ocak ayının ilk haftası içerisinde valiliklere sunulur. Listeler onanmasını müteakip seçildikleri yerin asliye hukuk mahkemesine gönderilir.

  Burası direk yönetmeliktendi. Yani toplam 25 kişi seçiliyor bunlarında 15 i listeye giriyor ve gayrimenkul sahibi olması gerekiyor. Bu liste bu yıl başlayan birşey değil. Listeleri de oda belirliyor. Demek ki oda sizi tanımıyor veya sevmiyorsa bu listeye girememe şansımızda yüksek.

  Bütün bunların cevaplarını alabileceğimiz bir arkadaşımız yardımcı olursa çok memnun olurum.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...